Krajská kola jsou cestou a příležitostí pro podnikatele z celé České republiky | Firmaroku.cz
Aktuality > Krajská kola jsou cestou a příležitostí pro podnikatele z celé České republiky

Krajská kola jsou cestou a příležitostí pro podnikatele z celé České republiky

Již dnes startují krajská kola dalšího ročníku tradičních podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku. I letos se máme na co těšit! Stejně tak jako každý rok byl mezi podnikateli o soutěže velký zájem. Do letošního ročníku se jich přihlásilo přes 6 700 a ti nejlepší z každého regionu započnou svoji pouť na výsluní českého podnikání v LIberci.

Hlavním cílem soutěží je především rozvoj českého podnikání a podpora malých a středních firem. Snažíme se věcnou formou poradit, informovat a rozvíjet podnikatele po celé České republice a také proto se v průběhu září a října opět podíváme do všech čtrnácti krajů.

V těch stejně jako v minulém roce představíme vždy deset nejlepších firem a živnostníků, ze kterých vzejdou vítězové krajských kol a tedy letošní finalisté. Součástí krajských kol budou také již tradiční kulaté stoly s odborníky, u kterých se mohou podnikatelé dozvědět nejnovější informace z oblasti sociálních sítí, podnikatelské legislativy, efektivního náboru zaměstnanců nebo například čerpání evropských dotací.

Soutěže v minulosti přinesly nejednoho zajímavého podnikatele a někteří jejich účastníci to dotáhli až na vrchol. Důvody jsou prosté. Díky zájmu médií je zlepšováno a podporováno postavení soutěžících na trhu. Setkání v rámci soutěží umožňuje snadněji navázat nové obchodní kontakty a podělit se o své zkušenosti s ostatními. V neposlední řadě přináší klání velmi kvalitní porovnání podnikatelů a vítězové krajských a celostátních kol tak mají cestu k úspěchu otevřenou, čehož v minulosti vždy dobře využili a zájem o jejich firmu raketově vzrostl. Od minulého roku může titul Firma roku používat vizovická společnost KOMA MODULAR a titulem Živnostníka roku se pyšní Rehana Ježková, která vyrábí oblečení pro rodiče nosící své děti na těle.

„Úspěch přinesl především posílení hrdosti spolupracovníků, respekt dodavatelů, ale také velký závazek se neustále zlepšovat a držet firemní kulturu na vysoké úrovni. A úplně nejvíce hodně nových sil a energie," říká Stanislav Martinec, jednatel společnosti KOMA MODULAR

Z krajských kol vzejdou nejen nejlepší firmy a živnostníci, ale také nejodpovědnější firmy, které ocenění Vodafone Odpovědná firma roku mohou získat například za svůj proekologický a prozaměstnanecký přístup, ale také za inovativní prvky zařazené do svého podnikání.

„Jeden z nejkrásnějších okamžiků bylo ráno po vyhlášení výsledků na Žofíně, kdy jsem přišla do práce, a holky mě vítaly se šampaňským a v očích se jim zračila taková hrdost a radost. Byla jsem šťastná, že mohou říct, že se ten jejich risk, odejít do neznáma a začít se mnou vyplácí. A že můžou být hrdé na to, že právě ony tvoří ta naše Andělská křídla, “ vzpomíná Rehana Ježková, vítězka kategorie Živnostník roku 2015.

V letošním ročníku nás čeká jedna významná novinka! Zbrusu nová kategorie Česká spořitelna Startup roku má za cíl podporu nových a zajímavých podnikatelských nápadů. Soutěžící společnosti by se měly vyznačovat svojí inovativností, růstem, kladným vlivem na společnost, či na sektor, ve kterém operují. Nejlepší startupy vyhodnotí porota složená z top investorů, zástupců velkých korporací a akcelerátorů z České republiky i zahraničí. Na vítěze čekají kromě finanční odměny od partnera projektu, České spořitelny, také další lákavé ceny v podobě dlouhodobé spolupráce s akcelerátory a mediálního zájmu, který se zcela jistě dotkne nejen vítěze, ale všech firem z finálové desítky.