Krajská kola podnikatelských soutěží jsou za dveřmi. Máme se na co těšit! | Firmaroku.cz
Aktuality > Krajská kola podnikatelských soutěží jsou za dveřmi. Máme se na co těšit!

Krajská kola podnikatelských soutěží jsou za dveřmi. Máme se na co těšit!

V polovině září se naplno rozjede již třináctý ročník soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku. Čeká nás přehlídka těch nejlepších živnostníků a podnikatelů ve všech krajích České republiky. Začínáme 12. září v Ústeckém kraji, do cíle regionálních kol dojedeme 18. října v Praze. Roadshow, která mnohým zásadně ovlivní život, je opět tady.

Spousta zajímavých podnikatelských i životních příběhů, ukázky vlastní píle a pracovního nasazení, úspěchů a neotřelých nápadů, které se dokázaly prosadit nejen v českém, ale často i v evropském nebo světovém kontextu. Do jednotlivých krajských finále se letos dostala opravdu široká škála podnikatelů a živnostníků z nejrůznějších oborů od služeb, přes průmyslová odvětví až k nejmodernějším technologiím.

V krajských finále se utká vždy deset firem a deset živnostníků. Celkem se přihlásilo více než 5 700 podnikatelů a živnostníků. Součástí večerního programu budou také interaktivní prezentace odborníků na téma umělá inteligence, úspěšná sebeprezentace, využití narrowband sítě a jak se stát úspěšným šéfem.

Hlavním cílem podnikatelských soutěží je především rozvoj českého podnikání a podpora malých a středních firem. Z každého krajského setkání vzejde jeden celorepublikový finalista pro soutěž Vodafone Firma roku a jeden celorepublikový finalista pro soutěž Česká spořitelna Živnostník roku.

Titul Živnostník roku vloni získal Viktor Hrdina, který vyrábí originální houpací prkno pro děti. „Myslím si, že v dnešní době mají děti méně možností přirozeného pohybu, a tak se snažím pohyb netradičně podpořit. Vzniklo to pro samotné houpání, ale my sami jsme byli překvapeni, k čemu všemu to děti začaly používat,“ okomentoval vítězný živnostník po slavnostním vyhlášení na Žofíně.

Titulem Firma roku se pyšní výrobce vesmírných technologií, společnost Frentech Aerospace. „Netušil jsem, že si někdy budu moct rukou sáhnout na díly zamontované v letadlech, natož ve vesmírných lodích. Jsem hrdý na to, že jsem byl dělníkem, protože když na stroji vidím problém, tak vidím, že se dá řešit, a klidně se mohu za některé stroje sám postavit,“ dodal majitel společnosti Pavel Sobotka.

Nebude chybět ani vyhlášení kategorie Vodafone Odpovědná firma. Šanci mají ti, co se chovají odpovědně ke svému okolí, myslí na ekologii i sousedy, ale také na své vlastní zaměstnance. Podporu nových a zajímavých podnikatelských nápadů zajistí již třetí ročník kategorie Česká spořitelna Nejlepší Startup. Ti nejlepší budou mít možnost představit svoje podnikání zajímavým investorům. Vítěze nemine finanční příspěvek od České spořitelny a další zajímavé ceny od partnerů.