Královéhradeckým firmám vládne rodinné strojírenství, živnostníkům doučovací centrum | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Královéhradeckým firmám vládne rodinné strojírenství, živnostníkům doučovací centrum

Královéhradeckým firmám vládne rodinné strojírenství, živnostníkům doučovací centrum

V Královéhradeckém kraji získala titul Vodafone Firma roku 2018 společnost KASPER KOVO, která se věnuje zpracování plechu. Mezi živnostníky titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Královéhradeckého kraje suverénně vybojovala Michaela Šimková, která doučuje širokou škálu školních předmětů.

Vítězná živnostnice Michaela Šimková začala s podnikáním hned po vysoké škole. Její stávající klienti se jí čas od času ptali, jestli ona, angličtinářka, nezná někoho na matematiku či češtinu. Neznala, ale viděla v tom šanci, jak zaplnit mezeru na trhu, zůstat i nadále se svými klienty a nabídnout jim další služby. Rozšířila skupinu i o lektory dalších školních předmětů. Dnes má 25 lektorů, kteří učí veškeré školní předměty a cizí jazyky, po kterých je poptávka. „Vloni jsem otevřela pobočku v Pardubicích, takže bych se chtěla více věnovat manažerské práci tam a do budoucna bych si přála otevřít pobočky i v dalších městech tak, aby značka "DD" byla známá a jasně čitelná pro veškeré místní obyvatelstvo,“ přiblížila Michaela Šimková. Výuka je velice individuální, přizpůsobí se klientovi jak vyučovanou látkou, intenzitou lekcí, délkou lekcí, časem i místem výuky. Na paní Šimkovou se obrací rodiče žáků základních i středních škol, dále vysokoškoláci, kteří potřebují pomoci se zkouškami, a také dospělí, kteří se chtějí učit cizí jazyk, například nastoupí do nové práce a zjišťují, že bez angličtiny to nepůjde.

„Je to energická žena, šla do oblasti vzdělávání, která je jednou z nejméně rozvinutých. Přišla mimo jiné i s dětskými vzdělávacími tábory, což pomáhá rodičům,“ okomentovala porotkyně Eva Hrstková z České spořitelny.

Druhé místo získal Pavel Hajn, který vyrábí a opravuje koženou galanterii. Třetí příčku obsadil Miroslav Vobořil věnující se hudebním kompozicím a nahrávacímu studiu.

Mezi firmami porotu bezkonkurenčně zaujala společnost KASPER KOVO, která působí již od roku 1990. „Systematicky investujeme a rozvíjíme technologie zpracování plechových materiálů a z nich vyrábíme náročné a komplexní výrobky s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl jednatel Rudolf Kasper. Zákazníky jsou rodinné firmy i celosvětové korporace z oboru strojírenství – společnost dodává do oborů automobilový průmysl, potravinářství, obráběcí stroje, klimatizace a filtrace, kolejová vozidla. Hlavními odběrateli jsou Švýcarsko, Německo, Švédsko, dodává i do dalších zemí Evropské unie, ale také do Severní a Jižní Ameriky i Asie.

„Rozhodování v této kategorii bylo jednoznačné. Jsem rád, že je to firma, která staví na rodinných základech. Je významným zaměstnavatelem v regionu, ale stará se i o kulturní dění v místě podnikání,“ uvedl člen poroty Petr Peroutka z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost ATAS elektromotory Náchod. Bronzovou příčku obsadila společnost POLSTRIN DESIGN, výrobce čalouněného nábytku.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Královéhradeckém kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost PENDA. „Porota ocenila firemní kulturu a přístup k zaměstnancům a genderovou vyváženost. Podporují kulturní, sociální a vzdělávací projekty v regionu a jsou také hlavním partnerem dětského festivalu Jičín město pohádek. Princip jejich podnikání je z velké části již zaměřen na recyklaci produktů. Zaměstnanci důsledně třídí odpad a současná stavební rekonstrukce centrály společnosti sníží konečnou spotřebu energie na polovinu,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Královéhradeckého kraje:
1. KASPER KOVO s.r.o. – strojírenská výroba (Trutnov)
2. ATAS elektromotory Náchod a.s. – výroba elektromotorů (Náchod)
3. POLSTRIN DESIGN, s.r.o. – výroba čalouněného nábytku (Hradec Králové) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Královéhradeckého kraje:
1. Michaela Šimková – doučovací centrum (Hradec Králové)
2. Pavel Hajn – výroba a oprava kožené galanterie (Borohrádek)
3. Miroslav Vobořil – hudební kompozice a provoz nahrávacího studia (Hořice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Královéhradeckého kraje:
PENDA s.r.o. – prodej tiskáren a kopírek (Jičín)