Kristina Tomandlová: Stále jsem zastáncem individuálního přístupu k zaměstnancům | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Kristina Tomandlová: Stále jsem zastáncem individuálního přístupu k zaměstnancům

Kristina Tomandlová: Stále jsem zastáncem individuálního přístupu k zaměstnancům

Loňská vítězná živnostnice je nejúspěšnější reprezentantkou Karlovarského kraje v dosavadní třináctileté historii podnikatelských soutěží. Jestli se dnes v oblasti krejčovství dá ještě přijít s nějakými novými nápady nebo zda se podnikání po 25ti letech nestává rutinou, nejen na to jsme se Kristiny Tomandlové zeptali...
13. 05. 2019 | Živnostník roku

Jak se Vám momentálně v podnikání daří?
Daří se mi dobře, zakázky jsou, ale stále stejným problémem zůstává, že nejsou lidi, tedy švadleny, tudíž musím posouvat termíny.

Jste zastáncem individuálního přístupu k zákazníkům, nevydáváte žádné katalogy. Osvědčilo se Vám to, například ve vztahu ke konkurenci?
Ano, stále jsem zastáncem individuálního přístupu k zákazníkům, protože si myslím, že je to ta nejlepší cesta k získávání zakázek. Jdu svou cestou, i když konkurenci nepodceňuji.

Školství v oblasti textilní výroby je na tom mírně řečeno dost špatně. Myslíte, že se ho může podařit třeba právě v Karlovarském kraji v nějaké dohledné době obnovit?
V únoru jsem v této souvislosti oslovila paní primátorku Karlových Varů a paní hejtmanku Karlovarského kraje. Zatím bez odezvy, stále čekám na reakci.

Zmiňovala jste, že byste si ráda pořídila prostory pro vlastní dílnu. Neuplynulo sice zase až tolik času, ale nedá to nezeptat se, jestli jste se k této vizi posunula zase o něco blíže…
Bohužel, najít vhodné prostory pro dílnu se mi stále nedaří.

Dá se v dnešní době nějakými novými nápady jít ještě více vstříc praktičnosti například hotelových uniforem? Není už v podstatě všechno vymyšleno?
Ano, mnoho už je vymyšleno, ale stále je možné najít různé detaily, nové materiály a nová řešení při výrobě profesních oděvů. Například zkouším novou úpravu látek nanotechnologií proti znečištění, a tím prodloužit intervaly na údržbu výrobku.

Podnikáte už 25 let. Nestala se Vám práce už tak trochu rutinou?
Každá práce se po nějaké době stává rutinou, což je někdy i určitá výhoda v podnikání. Ale na druhou stranu mi to umožňuje se zajímat o nové postupy, inovaci střihů a materiálů, seznamovat se s novými technologiemi, lidmi, což mi přináší radost a chuť vzdělávat se v oboru a pokračovat dále.

Jaký dojem ve Vás zanechal loňský celostátní úspěch v rámci podnikatelských soutěžích?
Úspěch v loňských soutěžích mi přinesl pocit zadostiučinění, že moje dosavadní práce měla význam jak pro mne, tak i pro mé zákazníky.