Květinářství a výroba jednoúčelových strojů ovládly podnikatelské soutěže v Ústeckém kraji | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Květinářství a výroba jednoúčelových strojů ovládly podnikatelské soutěže v Ústeckém kraji

Květinářství a výroba jednoúčelových strojů ovládly podnikatelské soutěže v Ústeckém kraji

Na Ústecku získala titul Vodafone Firma roku 2017 společnost Huber DC, která vyrábí jednoúčelové stroje pro zdravotnictví, potravinářství a automobilový průmysl. Mezi živnostníky vybojovala titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Ústeckého kraje květinářka Hana Komárová, původně umělecká sklářka.

Vítězná živnostnice Hana Komárová nabízí širokou škálu vždy čerstvých řezaných květin a jejich úpravu, dárkové kytice a květiny z lásky. Připravuje aranžmá na stoly pro velkoodběratele k nejrůznějším příležitostem, jako jsou rauty, hostiny, obchodní schůzky, přednášky, charitativní akce, vernisáže, aranžmá do bytů, kanceláří a restaurací podle přání a příležitosti. Její specialitou jsou svatební kytice, včetně kompletní svatební floristiky i pro nejnáročnější zákazníky. Kladné ohlasy od nevěst a jejich doporučení jí udělá vždy radost. Hana Komárová nabízí také doručování květin, což je služba, která je mezi zákazníky rok od roku oblíbenější. Květinu si mohou objednat osobně, telefonem nebo přes internet. „Každé kytici dávám něco ze sebe. Možná proto, že nejsem z oboru, ale původně jsem umělecký sklář, jsou mé vazby trochu odlišné od ostatních, jsem prostě svá,“ uvedla vítězná živnostnice.

„Oceňuji životní příběh. Paní Komárová hledala uplatnění, nějaký čas byla i na pracovním úřadu, ale pak vymyslela, že by si mohla vytvořit květinářství, a postupně se vypracovala a uspěla v silné konkurenci,“ zdůvodnil volbu poroty jeden z jejích členů Pavel Hons z České spořitelny.

Druhé místo obsadila Janka Kovandová, která se věnuje cukrářské výrobě, pečení dortů, zákusků, svatebních koláčků, vánočního cukroví a v neposlední řadě také velikonočních beránků. Drží se starých tradic a receptů bez umělých náhražek a směsí. Její ořechové dorty jsou opravdu z ořechů a krémy máslové. Oválek od Janky Kovandové ochutnali i v Bruselu v rámci akce na propagaci kraje. Na stupně vítězů dosáhl ještě hrobař Ladislav Hruška. Stěžejní je pro něj jednání s klientem, nikoli v neosobní kanceláři, ale například v pohodlí jeho domova. Prostě tam, kde se cítí dobře. Snaží se u nás aplikovat hřbitovní novinky, které jsou k vidění na mezinárodních výstavách o hřbitovech.

Mezi firmami odbornou porotu zaujala společnost Huber DC, která vyrábí jednoúčelové stroje. Má vlastní konstrukci, vlastní elektroprojekci, montáž, elektromontáž i vývoj a software. V minulém roce společnost otevřela novou nástrojárnu, kde se vyrábějí veškeré díly. Zákazníky společnosti Huber jsou z oboru automotive, zdravotnictví a potravinářství. „Automatizujeme stávající procesy našich zákazníků a zkvalitňujeme jejich výrobní procesy,“ přiblížil jednatel společnosti Jan Huber. Konkurence se většinou spoléhá na dodavatele, což jí často způsobuje potíže. V Huberu se spoléhají jenom sami na sebe a vyplácí se to.

„Líbí se mi, že je to menší firma, která není na trhu tak dlouho. Její majitelé jsou srdcaři a zákazník je pro ně na prvním místě,“ zhodnotil rozhodnutí člen poroty Michal Hájek z Vodafone Czech Republic.

Stříbro bere duchcovský KOVOSREAL. Strojírenská firma se věnuje výrobě polotovarů i hotových výrobků, zpracování plechů CNC, zpracování plechů excentrickými, hydraulickými a ohraňovacími lisy, zakázkové nástrojářské práci, výrobě střižných a tažných nástrojů, a povrchové úpravě výrobků práškovými barvami. Třetici nejúspěšnějších uzavírá společnost CS-Beton, která vyrábí betonové zboží pro malou zahradní architekturu a dopravní infrastrukturu.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Ústeckém kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost CS-Beton, která vyrábí betonové zboží. „Porota ocenila zejména propracovaný přístup k zaměstnancům, aktivní podporu projektů v regionu, které se zabývají péčí o lidi se speciálními potřebami, i vzdělávací program pro zaměstnance i veřejnost. Jsou také příkladem v recyklaci odpadu,“ zdůvodnil volbu Michal Hájek z Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Ústeckého kraje:
1. Huber DC s.r.o. – výroba jednoúčelových strojů (Dobrná)
2. KOVOSREAL s.r.o. – strojírenské zpracování (Duchcov)
3. CS-Beton, s.r.o.  výroba betonového zboží (Velké Žernoseky) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Ústeckého kraje:
1. Hana Komárová  provoz květinářství (Ústí nad Labem)
2. Janka Kovandová – cukrářská výroba (Libouchec)
3. Ladislav Hruška  hřbitovní služby (Bynovec)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Ústeckého kraje:
CS-Beton  výroba betonového zboží (Velké Žernoseky)

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz