Letos šedesátiletá táborská Dita si v soutěži vybojovala hned dvě ceny | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Letos šedesátiletá táborská Dita si v soutěži vybojovala hned dvě ceny

Letos šedesátiletá táborská Dita si v soutěži vybojovala hned dvě ceny

10.10.2016 denik.cz str. 00 Jihočeský kraj

Tábor - Jihočeský kraj zveřejnil výsledky soutěže Živnostník a Firma roku Jihočeského kraje. Táborsko si odneslo i titul Odpovědná firma Jihočeského kraje.

"

Táborská Dita se ve středu večer stala Odpovědnou firmou Jihočeského kraje a v kategorii Firma roku 2016 obsadila v krajském měření druhé místo.Takovým dárkem se potěšila v roce svého 60. výročí existence.

Ředitelka a předsedkyně představenstva Eva Samcová říká, že do Českých Budějovic jeli jen s vědomím, že jsou mezi deseti finalisty.

„Nečekali jsme, že se tak dobře umístíme, ale je pravda, že v posledních letech se nám dařilo a Dita se stala moderní fungující firmou. Také z důvodu, že jsme dokončili modernizaci kovovýroby ve Stádlci a začali jsme i modernizací táborské textilní divize, kterou dokončíme v příštím roce. Proto jsme se do soutěže přihlásili," objasnila ředitelka okolnosti, které je přesvědčily, že Dita snese srovnání.

V kategorii Vodafone Firma roku 2016 Jihočeského kraje se umístila na druhém místě za Kovostrojem Bohemia z Týna nad Vltavou. Z vyhlašování vítězů pak odjela ještě jako jediná s titulem Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Jihočeskho kraje. „Myslím, že odpovědní jsme v tom, že více než polovinu našich zaměstnanců tvoří lidé se zdravotním znevýhodněním a také že u nás se nepropouští," zamýšlí se Eva Samcová.

Úspěšnou firmou ale Dita není poprvé, svými ekonomickými výsledky se v roce 2008 a 2014 zařadila mezi sto nejlepších českých firem a Eva Samcová se v roce 2015 stala finalistkou soutěže manažerů.

Z NASA do Tábora

Pod svou vlastní značkou prodává Dita zhruba 10 let a dnes může odpovědně říct, že zakázky se jen hrnou. Její cílovou skupinou jsou především rodiny, pro jejichž malé děti šijí z vysoce funkčního materiálu vyvinutého v NASA. Celkem firma zaměstnává 230 lidí a každým rokem dosahuje stále lepších ukazatelů.

Podnikatelská soutěž se letos konala již 11. rokem a její vítězové postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihočeský kraj. Odborná porota vybrala regionální vítěze ze 441 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů.

Loni se v kraji podobně dařilo malšické firmě Briklis a živnostnici Rehaně Ježkové z Tábora, která dosáhla i na celorepublikový titul Živnostnice roku 2015.

Celkové výsledky letošního roku:

Vodafone Firma roku 2016 Jihočeského kraje:

1. Kovostroj Bohemia, s.r.o. - výroba ocelových výztužných profilů do plastových oken (Týn nad Vltavou)

2. DITA výrobní družstvo invalidů - výroba a zpracování textilií, oděvů a usní (Tábor)

3. Kámen a písek, spol. s r.o. - těžba a zpracování drceného kamene (Český Krumlov)

Česká spořitelna Živnostník roku 2016 Jihočeského kraje:

1. Martin Křivánek - dodávka dřevostaveb, střechy na klíč, stavebně truhlářské práce (Holubov)

2. Martin Hájek - reklama a marketing (Hluboká nad Vltavou)

3. Marcela Bastiánová - výuka jazyků a vzdělávací služby (Strakonice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Jihočeského kraje:

DITA výrobní družstvo invalidů - výroba a zpracování textilií, oděvů a usní (Tábor)

"

URL| http://www.denik.cz/jihocesky-kraj/letos-sedesatil...