Levandulový podnikatel se stal živnostníkem roku | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Levandulový podnikatel se stal živnostníkem roku

Levandulový podnikatel se stal živnostníkem roku

24.10.2016 Šumperský a jesenický deník str. 03 Šumpersko a Jesenicko

O vítězství v celostátním kole soutěže bude Lukáš Drlík usilovat v prosinci Zábřeh, Úsov – Před dvěma lety spojil svůj život s levandulí, od té doby mu aromatická rostlinka s modrými květy vynesla vítězství už v druhé soutěži. Lukáš Drlík ze Zábřežska se stal živnostníkem roku 2016 Olomouckého kraje. O celostátní titul bude usilovat v prosinci v Praze.

Lukáš Drlík zdědil v Bezděkově u Úsova statek po prarodičích. S partnerkou Veronikou se zde rozhodli pěstovat levanduli. První rostlinky vysadili na podzim 2014. Sousední zemědělci ho nabádali k pěstování tradičních plodin, on se však svého plánu nevzdal. „Nyní máme osázenu asi čtvrtinu hektaru, do pěti let máme v plánu osázet celých pět hektarů,“ uvedl Lukáš Drlík.

Od začátku počítal s tím, že levanduli a produkty z ní vyrobené bude prodávat ve speciální kavárně. Otevřel ji loni v květnu na Masarykově náměstí v Zábřehu. Záhy se ukázalo, že koncept kavárny připravující nápoje, pokrmy i dezerty s levandulí se velmi osvědčil. Podnik si v krátké době získal věhlas daleko za hranicemi města.

„Letos v květnu jsme otevřeli další levandulovou kavárnu,“ poznamenal vítězný živnostník. Nachází se na zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Zajímavým podnikatelským nápadem, který přesahuje rámec všedního zemědělství, zaujal Lukáš Drlík porotu soutěže Živnostník roku. „Svým rozsahem služeb a odvahou je jeho podnikatelský příběh naprosto výjimečný,“ odůvodnil udělení prvního místa v krajském kole soutěže porotce Petr Vavřín.

Loni projekt Levandulového statku a kavárny zvítězil v soutěži Rozjezdy roku, kde získal cenu odborné poroty. Zda se úspěch povede na celostátní úrovni zopakovat i v klání Živnostník roku, bude jasné v prosinci.

Region| Střední Morava