Londýnské metro, tramvaje ve Vratislavi, rakouské vlaky. DAKO-CZ dodává brzdy po celém světě a sbírá ocenění | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Londýnské metro, tramvaje ve Vratislavi, rakouské vlaky. DAKO-CZ dodává brzdy po celém světě a sbírá ocenění

Londýnské metro, tramvaje ve Vratislavi, rakouské vlaky. DAKO-CZ dodává brzdy po celém světě a sbírá ocenění

ekonomicky-denik.cz, 10. 12. 2021
10. 12. 2021 | Firma roku

Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla získal v letošním roce ocenění Firma roku Pardubického kraje. Hned poté se dostal do superfinále mezi pět nejúspěšnějších firem České republiky. Společnost se také úspěšně kvalifikovala do finále v anketě Ocenění českých exportérů. DAKO-CZ , které si letos připomíná 205 let od svého založení, v současnosti […]

Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla získal v letošním roce ocenění Firma roku Pardubického kraje. Hned poté se dostal do superfinále mezi pět nejúspěšnějších firem České republiky. Společnost se také úspěšně kvalifikovala do finále v anketě Ocenění českých exportérů.

DAKO-CZ , které si letos připomíná 205 let od svého založení, v současnosti zaměstnává šest set lidí a v příštím roce má v plánu naplno rozjet nový montážní závod v Ostravě. Tam bude pracovat další stovka zaměstnanců. DAKO-CZ sem přesune část výroby, která je zejména určená pro dynamicky se rozvíjející indický trh.

„.Jako firma skutečně prožíváme mimořádně úspěšné roky, kdy jsme zakázkově naplnění, vzhledem k masivním investicím se nám daří navyšovat výrobní kapacity společnosti a generovat každoročně vyšší obraty. Díky ukázněnosti našich zaměstnanců se nám dařilo a daří plnit zakázky navzdory omezením, jež přinesla koronavirová pandemie, během níž jsme ani na den nepřerušili naši produkci,“ říká Jaromír Štverák, člen představenstva a ředitel pro jakost DAKO-CZ

DAKO-CZ je jedním ze tří světových výrobců brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla na světě. Dodává své produkty předním světovým výrobcům v čele se společnostmi Siemens, Stadler či Tatravagónka Poprad. Kromě nákladní a osobní železniční dopravy se soustředí též na tramvaje a soupravy metra.

Úspěšná účast v obou soutěžích je tečkou za povedeným rokem, jemuž kromě úspěšné reprezentace na Firmě roku a finálové účasti v Ocenění českých exportérů vévodí získání zakázky století: dodávky brzdových komponent na soupravy metra Siemens určené pro londýnské metro, konkrétně linku Piccadilly Line.

Pokud se podaří uplatnit všechny předjednané opce, může jít až o miliardovou zakázku, která firmě poskytne práci na další desítky let.

V roce 2020 zahájilo DAKO-CZ dodávky pro nového zákazníka, španělskou společnost TALGO, konkrétně pro její soupravy určené pro Egypt. Další zakázky mířily například do Polska, Slovinska, Rakouska či Indie.