Lubomír Dvořák: Inovace jsou pro nás prioritou číslo jedna | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Lubomír Dvořák: Inovace jsou pro nás prioritou číslo jedna

Lubomír Dvořák: Inovace jsou pro nás prioritou číslo jedna

Byli první na světě, kdo vyrobil rádiem řízenou sekačku, každoročně vyvíjení nové přístroje a nyní se stali vítězem kategorie Vodafone Firma roku 2015 Kraje Vysočina. Nejen o tom, proč jsou sekačky firmy DVOŘÁK - svahové sekačky jedinečné si s námi popovídal majitel společnosti Lubomír Dvořák.

V čem je váš systém řízení sekaček unikátní?
Je dobré na začátek zmínit, že rádiem ovládaná sekačka vznikla právě zde na Vysočině. Specialitou našeho systému je unikátní podvozek, ve kterém se všechna čtyři kola otáčejí synchronně o 360° což nás výrazně odlišilo od konkurence. Máme patent jak v Evropě, tak Spojených státech tak v Japonsku. V současné době vyvážíme do 50 zemí světa.

Existují v dnešní době i jiné podobné sekačky?
Dnes je těch výrobců 15-20, ale v době kdy jsme s výrobkem přišli na trh, jsme byli jediní na světě. V roce 2004 jsme byli úplně první! S výrobkem jsme se účastnili několika světových výstav a odnesli jsme si bezpočet ocenění za nejlepší inovativní výrobek.

Zdobí vás inovativní způsob podnikání, jak udržujete neustálý přísun nových nápadů?
Inovace jsou pro nás prioritou číslo jedna. Každoročně se snažíme vydělané peníze investovat zpět do firmy a využít prostředky na vývoj nových produktů a konceptů.

Co pro vás znamená ocenění Vodafone Firma roku 2015 Kraje Vysočina?
Je to velmi příjemná záležitost a zviditelnění toho, jak pracujeme a jaké máme postavení v rámci kraje a celé České republiky. Je to velká prestiž.