Martin Hart: Ke každému úspěchu přistupujeme s velkou pokorou | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Martin Hart: Ke každému úspěchu přistupujeme s velkou pokorou

Martin Hart: Ke každému úspěchu přistupujeme s velkou pokorou

KOMA MODULAR je světově uznávanou společností, za kterou vždy stojí kvalitně odvedená práce. Nyní byla oceněna odbornou porotou a získala titul Vodafone Firma roku 2015 Zlínského kraje. Čím se společnost zabývá, co pro ni úspěch znamená a kde všude můžete vidět její výrobky? Nejen na to jsme se zeptali ředitele marketingu vítězné firmy Martina Harta.

Čím se vaše společnost přesně zabývá?
Vyrábíme stavby. To znamená, že vyrábíme stavby v závodě na lince, podobně jako se vyrábí auta a pak z nich děláme moduly pro nejrůznější účely.

Většina vašich produktů putuje do světa. Máte nějaký zajímavý projekt, na kterém jste se podíleli?
Většinu modulů vyvážíme do zahraničí, až 80%. Naše moduly byly již skoro všude. Nejdále na východě v Mongolsku, na západě v Mexiku, na severu v Grónsku a na jihu v Jihoafrické republice. A zajímavá stavba? Tak třeba po zemětřesení v Aquile jsme dodali moduly pro stavbu nové školy. Byla to 20 třídní škola a my ji vyrobili, dodali a smontovali za 7 týdnů. Náš počin zanechal velký dojem a i díky kvalitě naší práce jsme se pak dostali k dodávce pro pavilon na EXPO 2015.

Čím jsou vaše moduly výjimečné?
Hlavní výhoda je v tom, že rám, který děláme je z pozinkovaného plechu na rozdíl od konkurence, která ho dělá z černého plechu. Další výhodou je široké portfolio výrobků a také to, že děláme i nízkoenergetické moduly. Z těch jsme postavili například školku v Otrokovicích, která se stala první nízkoenergetickou modulární školkou v České republice.

Pracujete na nějaké inovaci či vizi, která vás posune ještě více vpřed?
V hlavě máme plán, na kterém intenzivně spolupracujeme s Francouzi. Pracujeme na úplně novém modulárním systému, který bude založen na zcela jiné platformě.

Co pro vás znamená ocenění Vodafone Firma roku Zlínského kraje 2015?
Je to pro nás velké ocenění a zároveň velký závazek do budoucnosti. Ke každému úspěchu přistupujeme s velkou pokorou a jsme si vědomi toho, že nynější úspěch může být příští pád. Především se snažíme, abychom vedle toho byli i firma s nejspokojenějšími zaměstnanci.