Máte už dost byrokratických nesmyslů? Nominujte právě teď! | Firmaroku.cz
Aktuality > Máte už dost byrokratických nesmyslů? Nominujte právě teď!

Máte už dost byrokratických nesmyslů? Nominujte právě teď!

Malé a střední podnikání je páteří české ekonomiky. Někdy se ale zdá, že se stát k podnikatelům chová tak, jako by vyvíjeli nějakou trestnou činnost. Formuláře, kontroly, směrnice, les byrokratických nařízení, ve kterých se snad ani nemůže nikdo vyznat. Stále dokola se hovoří o zjednodušení podmínek pro podnikání, ale v reálu je k tomu ještě opravdu hodně daleko.
22. 03. 2018 | Absurditaroku

Stačí si připomenout některé absurdity z loňského ročníku ankety, které nejvíce zatěžují a doslova obtěžují podnikatele a živnostníky. Povinnost zaplatit DPH z neproplacené faktury, informační cedulky k EET, které musí viset v každé hospodě a nejen tam, exekuce na mzdy – když si stát neumí poradit sám, vezme si jako rukojmí zaměstnavatele. Ve snad nekonečném seznamu absurdit nesmí chybět třeba nutnost vyřizování řidičáků v místě trvalého bydliště, ačkoli novou občanku si můžete vyřídit kdekoli nebo třeba nerovný přístup při prokazování finanční způsobilosti dopravců.

Absurdita roku, která je součástí podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2018 a Česká spořitelna Živnostník roku 2018, má za cíl upozornit na zbytečné a často nesmyslné administrativní povinnosti a nařízení, které úřady ukládají podnikatelům. Absurdita roku není pouze dnes už populární anketou, ale také účinným nástrojem ke snižování administrativní zátěže. Za dobu své existence přispěla k odstranění celé řady zbytečných zákonů a vyhlášek.

Na největší absurdity z loňského ročníku se podívejte zde.

Máte toho už také dost? Ozvěte se právě teď a nominujte Absurditu roku 2018!

Svůj tip na byrokratický nesmysl můžete zasílat na info@firmaroku.cz nebo vyplnit náš nominační formulář zde.