Napsali o nás > Mezi podnikateli bodovali funerální designér a železniční technologie

Mezi podnikateli bodovali funerální designér a železniční technologie

23. 10. 2018, Hanácké noviny

Netradiční úpravy rakví a uren vynesly Jiřímu Ďurišovi titul nejlepšího živnostníka Olomouckého kraje. Firmou roku je společnost Oltis Group, která se zabývá informačními systémy v železniční dopravě.

            Jiří Ďuriš chtěl se jako student průmyslového designu věnovat oblasti, která je zanedbávaná a v posledních desetiletích bez změny. Vzpomněl si na moment, kdy mu zemřela maminka. Bylo to v osmdesátých letech a pohřeb se nesl v duchu bezmoci a smutku. Od té doby se ale příliš nezměnilo. Pohřební předměty mají téměř stejný tvar, barevnost a kýčovitý ornament. Dlouho vymýšlel nové tvary a hledal správnou cestu. Poté, co byl první model na světě, navštívil několik lidí z pohřebních ústavů a krematorií. Jejich pozitivní reakce ho spolu s ohlasem okolí přiměly nabídnout Optimistic coffin na trhu. V současné době má domluvenou spolupráci s více než osmdesáti pohřebními službami po celé republice. „Můj současný produkt je jiný nejen tvarem a barevností, ale hlavně myšlenkou návratu důstojného rozloučení s blízkou osobou,“ uvedl Jiří Ďuriš.

            Titul Firma roku 2018 získala společnost Oltis Group, která se zabývá informačními systémy v železniční dopravě. „Bez nich by vlaky nejezdily, ovládají v tomto ohledu celou republiku. Ekonomicky rostou, jsou inovátorem a podporují digitalizaci,“ zhodnotil přínos vítězné firmy člen poroty Kamil Homola. Ocenění Vodafone Odpovědná firma roku 2018 patří společnosti John Crane. Firma bojuje proti diskriminaci zaměstnanců a pomáhá v regionu. Soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2018 a Vodafone Firma roku 2018 letos proběhly už potřinácté.

            Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěží proběhne 12. prosince na pražském Žofíně.