Mezi živnostníky zaujal nápad s plenami pro děti. Firmou roku je Sapeli | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Mezi živnostníky zaujal nápad s plenami pro děti. Firmou roku je Sapeli

Mezi živnostníky zaujal nápad s plenami pro děti. Firmou roku je Sapeli

4. 10. 2019, jihlavsky.denik.cz

Jihlava – Živnostníkem roku 2019 Kraje Vysočina se stala Zuzana Dolejší, která vyrábí ekologické dětské látkové pleny. Firma roku je pak na Vysočině výrobce dveří a zárubní Sapeli. Ceny jim byly předány v Jihlavě.

"Zuzanu Dolejší jako čerstvou maminkou nadchlo používání látkových plen. Jde podle ní o finančně méně náročnou a ekologickou alternativu k plenkám jednorázovým. „Jsem velmi podnikavý člověk, tak jsem začala vymýšlet, jak by měly plenky pro mou dcerku vypadat,“ říká Zuzana Dolejší. Nyní se rychle stává žádanou značkou na našem trhu, neustále rozšiřuje sortiment a vylepšuje střih plenek.

Stříbrnou příčku v kategorii živnostníků obsadila Valerie Pelikánová z Ostrova nad Oslavou, vyrábějící bylinné čaje a sirupy. Bronz bere Eva Stoklásková Hegerová z Hybrálce, která navrhuje a realizuje zahrady.

Za firmu roku Sapeli převzal cenu předseda představenstva Dušan Vrtal. „Motivací bylo nabídnout komplexní designové řešení dveří a zárubní na zakázku. Jako první jsme na trh uvedli dřevěné obložkové zárubně namísto nevzhledných kovových zárubní,“ popsal strategii firmy Dušan Vrtal. Sapeli má v současné době 375 zaměstnanců. Od konkurence se odlišuje zakázkovou výrobou, nevyrábí na sklad, ani pro levné hobby markety. Kombinuje automatizovanou výrobu s ruční výrobou s vysokou přidanou hodnotou.

Druhé místo mezi firmami obsadila společnost PROFIL NÁBYTEK z Humpolce věnující se komplexnímu řešení interiérů. Stupně vítězů doplnila společnost DVOŘÁK – svahové sekačky z Pohledu na Havlíčkobrodsku specializující se na vývoj a výrobu dálkově řízených sekaček.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Odpovědná firma. Tou se na Vysočině stala firma MHA z Humpolce. „Společnost má nastaven rovný přístup v odměňování mužů a žen na jednotlivých pozicích. Ve svém regionu podporují řadu sociálních a společenských projektů. Podporují aktivně principy cirkulární ekonomiky založené na minimální produkci odpadů,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic, který cenu zaštiťuje.

Vítězové krajského kola postupují do finále soutěže, které se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince na pražském Žofíně.