Michaela Hlubková: Naše farma je největším producentem kozího mléka v České republice | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Michaela Hlubková: Naše farma je největším producentem kozího mléka v České republice

Michaela Hlubková: Naše farma je největším producentem kozího mléka v České republice

Největší kozí farma v České republice, největší producent výroků z kozího mléka ve špičkové kvalitě. Máme tu rozhovor víc než zajímavý...
29. 10. 2021 | Živnostník roku

Čemu se věnujete?
Věnujeme se veterinární medicíně a také potravinářské výrobě, zemědělství. Jedná se o chov mléčných ovcí a koz a zpracování mléka a výrobu mlékárenských výrobků z ovčího a kozího mléka.

Pojďme nejdříve k té veterině…
Veterinou to vše začalo, protože mám veterinu vystudovanou. Začali jsme veterinární klinikou v Krmelíně. Tam se zabýváme především veterinou psů a koček, ale děláme také medicínu v chovech koní. Navíc se zabýváme také medicínou malých přežvýkavců, protože jich také velké množství vlastníme, máme vlastní farmu.

Jaká je poptávka po veterinárních službách?
U malých zvířat velká, protože jich přibývá. U koní také poměrně velká, tam máme velkou část klientely z Polska, protože jsme nedaleko hranic.

Musí se ve veterině postupovat přesně podle daných pravidel, nebo je tam nějaký prostor pro vlastní invenci?
Určitě to pravidla má, ale je to i kreativní obor, zvláště když jste v terénu, tak pracujete v podmínkách, které máte k dispozici a s tím zvířetem, které zrovna je. Každé se chová jinak, každý majitel je úplně jiný. Každý má také jiné finanční možnosti, což je v medicíně zvlášť velkých zvířat důležité téma.

Jaké veterinární zákroky jste schopna třeba i na velkých zvířatech vykovávat? Jsou nějaké limity?
My jsme větší tým, takže si můžeme pomoci. Máme zázemí, máme i kliniku pro koně. Tam se provádí plný rozsah veterinárních služeb. Umíme akutní operace, za dvě hodiny nám přivezou klisnu na těžký porod, na císařský řez z Polska, takže odsud běžíme rovnou na sál. Ten rozsah je plný a v České republice jsou tři taková pracoviště a jedno z nich je to naše.

Tak pojďme k té druhé polovině vaší práce…
Koupili jsme starý zemědělský areál v Krmelíně a jeden náš známý nám vnuknul myšlenku zaplnit ho malými přežvýkavci. Nakoupili jsme základní stádo tří set mléčných koz ve Francii. S těmi jsme začali v roce 2014 a od té doby se nám rozrůstá. K tomu přibyly ještě mléčné ovce plemene Lacon. Kozy jsou plemene sánská koza. V současné době je farma největším producentem kozího mléka v České republice. Zásobujeme i část Slovenska a Polska. A na tohle jsme navázali před třemi a půl lety vlastním zpracováním. Založili jsme faremní mlékárnu a vybrali jsme si značku Bon Lait, což je francouzsky dobré mléko. Mléko našich koz není cítit kozinou, je to mléko lahodné a chutné. Kvůli tomu jsme šli také do zpracování, věříme tomu, že z našeho mléka může výrobek chutnat i citlivým českým konzumentům, což se projevuje. K dnešnímu dni jsme v drtivé většině obchodních řetězců v České republice. A objemy jogurtů a sýrů, které vyrábíme stále rostou a dnes jsme největším zpracovatelem kozího mléka v Česku.

Jak se převáží tři sta koz z Francie?
Kamionem. Na třípodlažním kamionu.

Jste největší producenti v republice. Jak se toho dosahuje?
Musíte mít Bon Lait, dobré mléko. Máme velmi šikovnou obchodní zástupkyni. Prodej je důležitý, ale musíte mít kvalitní výrobky. Začíná to na farmě a začíná to tím, že my jako veterináři víme, co zvířata potřebují, umíme jim to dát, byť to stojí velké peníze a velké úsilí, tak se o ta zvířata staráme tak, že nám poskytují špičkový produkt ve špičkové kvalitě a celoročně. Je to o know-how chovu zvířat. Mlékárenství je samozřejmě těžké a složité, ale ono už má jen jediný úkol, nezkazit to kvalitní mléko. Vy musíte získat z farmy vynikající surovinu, a tu pak přetavíte ve vynikající výrobek tak, že ho prostě nezkazíte. V tom je celé kouzlo a my se snažíme dělat výrobky ryzí, čisté, tak abychom prezentovali kvalitu našeho mléka. Veškeré aditiva, příchutě, všechno se podrobuje tomu, aby to byl kvalitní, zdravý a čistý produkt. Také je určen i pro rizikové konzumenty, je určen pro lidi, kteří jsou nemocní, kupují je mámy pro malé děti, kupují to zároveň také gurmáni, kteří chtějí ochutnat něco zajímavého.

Loňským celorepublikovým vítězem v kategorii Živnostník byl pan Kamil Kublák. A zaznělo tady, že se znáte…
My se známe s panem Kublákem a paní Kublákovou poměrně dobře. Jsme jedním z jejich dodavatelů, rádi tam jezdíme i nakupovat, máme to k nim přes kopec. Ještě dříve, než Kamil Kublák začal stavět obchod, tak můj manžel jezdil k jeho tátovi ošetřovat koně a o ty jeho koně se dodneška staráme taky, takže první kontakty byly zase přes medicínu, přes zvířata. Dneska jsou to jedni z našich důležitých klientů a tady v regionu výborně prezentují naše výrobky.