Michal Müller: Pokud se potkají nejlepší s nejlepšími, automaticky to posouvá všechny o kus vpřed | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Michal Müller: Pokud se potkají nejlepší s nejlepšími, automaticky to posouvá všechny o kus vpřed

Michal Müller: Pokud se potkají nejlepší s nejlepšími, automaticky to posouvá všechny o kus vpřed

U příležitosti vyhlašování výsledků ankety Absurdita roku jsme "vyzpovídali" zástupce společnosti Vodafone, která je tradičním titulárním partnerem podnikatelských soutěží, v rámci nichž se anketa o největší byrokratický nesmysl vyhlašuje. Obchodního ředitele pro firemní zákazníky společnosti Vodafone Czech Republic Michala Müllera jsme se zeptali také třeba na to, jaké dojmy má z loňského ročníku soutěží a jaké nejnovější technologie v oblasti telekomunikací mohou podnikatelům pomoci a ulehčit práci.
15. 05. 2018 | Absurditaroku

Vodafone je tradičním titulárním partnerem soutěže Firma roku. V čem vidíte hlavní smysl soutěže?

Je to jednak skvělá příležitost pro zajímavý networking mezi účastníky i organizátory a rovněž dokonalá platforma pro získání inspirace včetně předávání know-how o nejlepších praktikách. Pokud se potkají nejlepší s nejlepšími, automaticky to posouvá všechny o kus vpřed.

V loňském ročníku se ukázalo, že české podnikání má co nabídnou skutečně celému světu. Stačí vzpomenout například na Frentech Aerospace, ERA nebo Brebeck Composite. Čím to podle vás je?

Loňský ročník byl skutečně výjimečný. Když bojují firmy, které mají celosvětový úspěch se společnostmi, jejichž produkce cestuje třeba i do vesmíru, je to jistě známkou neskutečné kvality. Klobouk dolů před těmito podniky. A čím to je? Česká republika má podle mě velmi strategickou a relativně stabilní lokaci, vysokou vzdělanost a lidi často vysokou míru kreativity. To vše v poměru s příznivou a velmi konkurenceschopnou nákladovou strukturou dává velmi dobrý základ. Navíc byla na finalistech minulého ročníku vidět obrovská pracovitost a oddanost svému oboru. Z těchto ingrediencí musí zákonitě vzniknout něco vynikajícího a mně bylo ctí se minulého ročníku zúčastnit a s nejlepšími se potkat.

V čem spatřujete hlavní přínos malého a středního podnikání?

Malé a střední firmy jsou doslova páteří naší ekonomiky, a to není žádné klišé. Je to prostor, kde se odehrává a rodí nejvíce inovací, které posouvají konkurenceschopnost české ekonomiky kupředu.

Jak osobně prožíváte krajská kola?

Je to pro mě hlavně skvělá příležitost nasát atmosféru a specifika každého regionu. I když je naše republika relativně malá, z tohoto pohledu je pěkně barevná, a to je krásné sledovat.

Jaké jsou nejnovější technologie v oblasti telekomunikací, které mohou podpořit podnikání?

Nejžhavějším trendem je svět Internetu věcí (IoT) obecně. IoT dokážete podpořit snad každý typ podnikaní, ať to jsou sofistikované odečty a monitoring strojů či výrobních linek, různé aplikace pro logistiku či základní problematika efektivnějšího fungování a automatizace firmy jako takové (chytré budovy, chytré parkování apod). Pro tento účel Vodafone postavil nepokročilejší síť pro svět internetu věcí tzn. „Narrow-band IoT“ a na ní se svými silami a ve spolupráci s různými partnery snaží vyvinout koncové služby pro zákazníky všech odvětví. Věřím, že máme co nabídnout každé společnosti.

V rámci podnikatelských soutěží se každoročně vyhlašuje anketa Absurdita roku. Jak tuto kategorii vnímáte?

Vnímám to jako prostor otevřít diskuzi a naslouchat, co české firmy nejvíce trápí a co nesmyslně brzdí jejich fungování. I když změnu u daného tématu nedokážeme s organizátory ovlivnit, doufáme, že si tohoto tématu všimnou ti, kteří mají změnu ve svém kruhu vlivu a budou dle toho konat.

Právě probíhají registrace do letošního ročníku podnikatelských soutěží. Proč by se podle vás měli živnostníci a podnikatelé přihlásit?

Je to skvělá příležitost prezentovat svoji firmu a její úspěchy. Tím, že je tato soutěž velmi medializovaná, dává to skvělou příležitost být vidět a tím třeba i získat více obchodních příležitostí, rozšířit své kontakty a působnost. Věřím, že každý úspěšný podnikatel je i do jisté míry dost soutěživý, tak to je i výborná výzva získat prestižní titul Vodafone Firma roku, resp. Česká spořitelna Živnostník roku.