Miroslav Šmejkal: Jsme schopni dodávat vždy komplexní řešení | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Miroslav Šmejkal: Jsme schopni dodávat vždy komplexní řešení

Miroslav Šmejkal: Jsme schopni dodávat vždy komplexní řešení

Od amatérsky vyrobeného lisu až po jedničku na trhu. Tak by se dal popsat vývoj Vodafone Firmy roku 2015 Jihočeského kraje společnosti BRIKLIS. O firmě s 25 letou tradicí jsme si popovídali s jejím ředitelem Miroslavem Šmejkalem.

Čím se vaše firma zabývá?
Základem naší činnosti je vývoj a výroba zařízení pro zpracování odpadu. Specializujeme se na výrobu briketovacích lisů a dalších částí technologie briketování. Jsme schopni dodávat vždy komplexní řešení, aby byl přínos ze zakoupené technologie pro zákazníky co největší. Jsme schopni řešit odpadové hospodářství u náročných zákazníků z různých průmyslových odvětví, ale nezapomínáme ani na malé truhláře a živnostníky. Jsme největší výrobce briketovacích lisů v ČR, který vyváží své výrobky do celého světa.

Umíte tedy udělat brikety ze všeho?
Hlavním materiálem, který naši klienti zpracovávají je dřevo a biomasa obecně, čili papír a sláma. To jsou brikety určené na spalování a vytápění. Jak šel čas, zákazníci přinášeli další materiály. Druhým hlavním programem je pro nás výroba strojů na zpracování ocelových kovových třísek. Tyto brikety se používají pro recyklaci ve slévárnách a na hutích, kde se zpracovávají třísky nebo kusový odpad. Alternativou kusovému odpadu tyto brikety, právě proto, že přinášejí slévárnám vyšší výtěžnost při tavbě a šetří se teplo, která odchází ve zpracovatelné formě.

Jaké je to být firmou roku v Jihočeském kraji?
Je to velká pocta a také velký závazek. Máme velkou radost. Slavíme 25 let našeho podnikání. Jsem rád, že jsme se prosadili a můžeme se naší prací pochlubit a představit naše výrobky celé České republice a zbytku světa.