Moravskoslezskou firmou roku je výrobce medových výrobků Marlenka | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Moravskoslezskou firmou roku je výrobce medových výrobků Marlenka

Moravskoslezskou firmou roku je výrobce medových výrobků Marlenka

21.10.2016 patriotmagazin.cz str. 00

​Moravskoslezskou Firmou roku se stal výrobce medových výrobků - společnost Marlenka international. Cenu pro Živnostníka roku získala Ludmila Kocourková, která podniká v gastronomických službách, výrobě nealkoholických nápojů a pěstitelském pálení.

Výsledky soutěže byly ve čtvrtek večer vyhlášeny v Ostravě. Vítězové jedenáctého ročníku podnikatelských soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Moravskoslezský kraj.

Společnost Marlenka je na trhu od roku 2003 a vyrábí produkty podle staroarménské rodinné receptury. Hlavní motivací pro jejího majitele Gevorga Avetisjana byla při vzniku firmy snaha zajistit práci pro jeho sestru. „Začali jsme v domácích podmínkách péct medové dorty podle naší staroarménské receptury a já je začal nabízet v místních kavárnách a cukrárnách,“ popsal začátky podnikání Avetisjan.

Připomněl, že společnost nepoužívá konzervační látky ani syntetická barviva. Naopak se snaží pro své výrobky využívat kvalitní suroviny, které v kombinaci s originálními recepturami i specifickou výrobou zajišťují produktům výjimečnou trvanlivost. „Toto je mezi dorty a zákusky zcela ojedinělá vlastnost. Díky tomu můžeme naše produkty pravidelně vyvážet do 38 zemí světa,“ uvedl Avetisjan. Společnost chce v budoucnu rozšiřovat svůj sortiment o další nové výrobky a zaměřit se na získávání nových trhů.

„V současné době vyvíjíme například medovou zmrzlinu. A určitě budeme dále rozšiřovat zaměstnanost, do roku 2019 plánujeme zaměstnávat v naší společnosti až 350 zaměstnanců,“ podotkl Avetisjan.

Kocourková začala s podnikáním ve stravovacích službách v roce 1991 v pronajatých prostorách na náměstí v Novém Jičíně. O tři roky později využila příležitost a koupila chátrající dům.

„Začátky byly opravdu těžké, ale motivací pro mne byl spokojený zákazník, který bude mít možnost koupit si u nás ráno, v poledne i odpoledne kvalitní jídlo bez chemických náhražek,“ zavzpomínala na počátky podnikání Kocourková. V rodném Jeseníku nad Odrou pak vybudovala i pěstitelskou pálenici, kterou úspěšně provozuje již deset let. V roce 2013 se pak postavila před další výzvu. Cílem podnikatelského záměru tentokrát bylo obnovení provozu zpracovatelského podniku – plnírny pramenité a minerální vody a uvedení nového produktu s názvem Jesenický pramen.

„Jesenický pramen má ochrannou známku a splňuje veškeré hygienické normy. Základní ideou nového projektu je vybudovat plnohodnotnou plnírnu a vstoupit na trh zaměřený na prodej pramenitých vod,“ dodala Kocourková.

V Moravskoslezském kraji se letos o titul firmy a živnostníka roku ucházelo celkem 434 zájemců z nejrůznějších oborů. V celé České republice se přihlásilo přes 6700 firem a podnikatelů. Celostátní finále se chystá na 7. prosince v Praze.

URL| http://www.patriotmagazin.cz/moravskoslezskou-firm...