Na české housle hrají i v Singapuru | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Na české housle hrají i v Singapuru

Na české housle hrají i v Singapuru

25. 10. 2018, ihned.cz
25. 10. 2018 | Firma roku

Akord Kvint vznikl v roce 1991 v západočeském městečku Luby, které má houslařskou tradici sahající až do 17. století. Ročně vyrobí na tři tisíce houslí, viol a violoncell. Firma, kterou založil Josef Holiš a pracují v ní oba jeho synové, zažívá nejlepší roky. Ačkoliv má problém sehnat kvalifikované lidi.

Do více než 30 zemí po celém světě včetně Japonska, USA, Singapuru či Ruska exportuje malá rodinná firma Akord Kvint. Podnik, který ročně vyrobí na tři tisíce houslí, viol a violoncell, letos uspěl už v soutěži Firma roku 2018 Karlovarského kraje a nyní i v soutěži Equa bank Rodinná firma.

Akord Kvint vznikl v roce 1991 v západočeském městečku Luby, které má houslařskou tradici sahající až do 17. století. Podle jednatele společnosti Jana Holiše pomohla na začátku podniku společenská změna po roce 1989. "Svět byl v pohybu a přeskupovaly se trhy, navíc vládl všeobecný entuziasmus. Byla velká konkurence, ale zároveň velké příležitosti. Myslím, že založit firmu podobnou té naší je dnes v Česku nadmíru obtížné," tvrdí Holiš.