Na jihu jsou nejlepší firma budující malé vodní elektrárny a živnostnice s dětskou akademií | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Na jihu jsou nejlepší firma budující malé vodní elektrárny a živnostnice s dětskou akademií

Na jihu jsou nejlepší firma budující malé vodní elektrárny a živnostnice s dětskou akademií

1. 10. 2019, jcted.cz

1.10.2019 8:58 JIŽNÍ ČECHY – Titul Vodafone Firma roku 2019 získala v Jihočeském kraji společnost Hydroservis-union, která se věnuje realizaci malých vodních elektráren a fotovoltaických systémů. Mezi živnostníky titul Moneta Živnostník roku 2019 Jihočeského kraje vybojovala Alena Hadravová provozující dětskou akademii a hernu. Vítězové 14. ročníku podnikatelských soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihočeský kraj. Odborná porota vybrala regionální vítěze z 354 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů.

Kdo tedy jsou vítězové z jihu Čech? „Je to pravděpodobně nejúspěšnější centrum s dětskými kurzy na jihu Čech, které je jako jediné akreditované Českou asociací pro aktivní rozvoj dětí,"říká o své živnosti Alena Hadravová. V roce 2015 si, coby čerstvě rozvedená maminka samoživitelka, dovolila dát výpověď z poměrně lukrativního pracovního místa, které ji deptalo více než samotný rozvod.

Kurzy v současné době navštěvuje více než 300 dětí ročně. Informace o jejich kvalitě se rychle rozšířila a nyní i další kurzy, jako kojenecké cvičení nebo minigymnastika, navštěvuje dalších 200 dětí ročně. Kurzy se zaměřují na děti od narození do pěti let. Odborné informace kolem správného vývoje dětí se mísí s provozem kavárny centra, která má vytvořit pohodové zázemí. Alena Hadravová stále cítí velkou pokoru k tomu, že se živí něčím, co ji neskutečně baví a naplňuje.

Stříbro brala Markéta Blažková, která provozuje penzion s restaurací v Příbrazi. Třetici nejúspěšnějších živnostníků doplnila Kristýna Mokráčková provozující v Českých Budějovicích bistro.

„Naše podnikání funguje velice jednoduše, zákazník nás kontaktuje s poptávkou a my zakázku realizujeme anebo zákazníkovi navrhneme inovaci,"uvádí statutární ředitel vítězné společnosti Hydroservis-union Viktor Korbel. Energetika jako hlavní obor společnosti má v dnešní době obrovský potenciál, a navíc v jejím případě jde o srdcovou záležitost k danému oboru. Firma se věnuje oboru, který má pozitivní vliv na ochranu životního prostředí.

Vlastních inovací má společnost na svém kontě celou řadu. Navrhla například solární čeřič bez potřeby připojení k distribuční soustavě, využívaný pro provzdušňování vodních ploch k minimalizování úhynu ryb. Mezi zákazníky patří široká skupina lidí, jedná se například o provozovatele obnovitelných zdrojů energie a o zákazníky, kteří plánují osadit obnovitelné zdroje energie na svůj majetek. „Jsem velmi rád, že zvítězila firma, která se zaměřuje na ekologii a inovace. Navíc jsou to srdcaři, protože jsou ve společnosti pouze dva,"zhodnotil volbu člen poroty Pavel Janák z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Transforwarding, která se věnuje zasilatelské činnosti. Na stupně vítězů dosáhla rovněž firma Algorit Czech prodávající hardware, software a tiskárny.

Vyhlašován byl také vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. V Jihočeském kraji se jí stala společnost Transforwarding a.s. „Svým zaměstnancům nabízí širokou škálu firemních benefitů, jakými jsou mimo jiné příspěvek na životní pojištění, stravenky a pro stálé zaměstnance i pět týdnů dovolené. Společnost patří ve svém regionu mezi významné podporovatele řady sociálních a sportovních projektů. Jako zdroj elektrické energie částečně využívají i fotovoltaické panely umístěné na střeše budovy a optimalizací rozvozových tras snižují celkové dopady na životní prostředí,"okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 Vodafone Firma roku 2019 Jihočeského kraje:
1. Hydroservis-union a.s. – realizace malých vodních elektráren (Stráž nad Nežárkou)
2. Transforwarding a.s. – zasilatelská činnost (České Budějovice)
3. Algorit Czech, s.r.o. – prodej hardwaru, softwaru a tiskáren (Písek)

Moneta Živnostník roku 2019 Jihočeského kraje:
1. Alena Hadravová – dětská akademie a herna (České Budějovice)
2. Markéta Blažková – provoz penzionu s restaurací (Stráž nad Nežárkou)
3. Kristýna Mokráčková – provoz bistra (České Budějovice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Jihočeského kraje
Transforwarding a.s. – zasilatelská činnost (České Budějovice)