Na Karlovarsku mezi živnostníky nejvíce zaujal učitel jazyků, mezi firmami jasně zvítězil výrobce taveného čediče | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na Karlovarsku mezi živnostníky nejvíce zaujal učitel jazyků, mezi firmami jasně zvítězil výrobce taveného čediče

Na Karlovarsku mezi živnostníky nejvíce zaujal učitel jazyků, mezi firmami jasně zvítězil výrobce taveného čediče

V podnikatelských soutěžích uspěla v Karlovarském kraji společnost EUTIT, největší světový výrobce odlitků z taveného čediče, která se může pyšnit titulem Vodafone Firma roku 2019 Karlovarského kraje. Mezi živnostníky se na nejvyšší příčku probojoval Tomáš Fišer, který provozuje jazykovou školu, ode dneška hrdý držitel titulu MONETA Živnostník roku 2019 Karlovarského kraje.

Nápad založit vlastní jazykovou školu dostal Tomáš Fišer před deseti lety. „Mým plánem a cílem bylo vytvořit nevelikou, nicméně dobře organizovanou, spolehlivou, a především kvalitní jazykovou školu anglického jazyka, která svým přístupem, službami a flexibilitou zaujme i náročnější klientelu z řad veřejnosti a podnikatelského sektoru,“ uvádí Tomáš Fišer. Později se přidaly docházkové kurzy ve velkých společnostech, vznikal koncept výuky v mateřských a základních školách, nabídka vyučovacích cizích jazyků se rozrostla o němčinu, ruštinu a francouzštinu. Dnes vede kurzy po celém Karlovarském kraji. Základem úspěchu jsou plně kvalifikovaní a zkušení čeští i zahraniční lektoři, kteří mají ke svému zaměstnání a klientům velmi pozitivní vztah. Věkový rozsah klientů se pohybuje mezi pěti až sedmdesáti lety.

„Jsem ráda, že zvítězil mladý, perspektivní živnostník, který se věnuje jazykovému vzdělávání mládeže i dospělých. Učí více jazyků, a to po celém Karlovarském kraji,“ okomentovala porotkyně Vladimíra Macháčková z MONETA Money Bank.

Stříbrnou příčku v Karlových Varech obsadila Milena Nováková, která se věnuje projekčním pracím v zahradní architektuře. Bronz bere hodinový manžel Tomáš Rudolf, který zajišťuje komplexní údržbářské práce řemeslného charakteru.

Mezi firmami s přehledem zvítězila společnost EUTIT. Firma má téměř dvě stě zaměstnanců a je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Její výrobky jsou ve světě unikátní, je největším světovým výrobcem odlitků z taveného čediče. Inovace zavádí neustále a mají velice příznivý vliv na zdárný rozvoj firmy. Zákazníky jsou ti, kteří potřebují ochránit zařízení, stavby a technologie proti namáhání otěrem, chemickým namáháním nebo velkým zatížením. „Zákazníky získáváme na základě kladných referencí od našich stávajících klientů, na veletrzích nebo výstavách,“ říká jednatel Pavel Dragoun. Nejdůležitější je pro společnost osobní přístup a ochota řešit zákazníkovu potřebu.

„Firma EUTIT představuje unikátní zaměření v celoevropském formátu. Prokázala sílu při zdolávání hospodářských krizí. Je velmi dobře hodnocena svými zaměstnanci i v rámci regionu,“ zhodnotil volbu člen poroty Roman Stašík z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Lux Lighting vyrábějící svítidla. Stupně vítězů doplnila společnost CHODOS CHODOV, výrobce strojů a strojírenských zařízení pro gumárenský a plastikářský průmysl.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Karlovarském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Kozodoj zapsaný spolek. „Jedná se o unikátní vzdělávací prostor, kde mohou všechny generace, zdraví i lidé se speciálními potřebami poznávat principy ekologie a environmentálního způsobu života v krajině. Kozodoj se stal v regionu významnou místní sociální a ekologickou komunitou, která na principech chráněné dílny přispívá k vytvoření pracovních míst pro osoby se speciálními potřebami,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Karlovarského kraje:
1. EUTIT s.r.o. – výroba taveného čediče (Stará Voda)
2. Lux Lighting, s r.o. – výroba svítidel (Chodov)
3. CHODOS CHODOV s.r.o. – výroba strojů a strojírenských zařízení (Chodov)

MONETA Živnostník roku 2019 Karlovarského kraje:
1. Tomáš Fišer – jazyková škola (Cheb)
2. Milena Nováková – projekční práce v zahradní architektuře (Karlovy Vary)
3. Tomáš Rudolf – hodinový manžel (Aš)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Karlovarského kraje:
Kozodoj zapsaný spolek – ekocentrum (Karlovy Vary)