Na Královéhradecku podnikání dominují sedlák a doučování školních předmětů | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na Královéhradecku podnikání dominují sedlák a doučování školních předmětů

Na Královéhradecku podnikání dominují sedlák a doučování školních předmětů

Příběhem i svým přístupem odbornou porotu zaujal Jan Bošina, který chová hospodářská zvířata a vyrábí produkty v biokvalitě, a stal se tak nejlepším živnostníkem v kraji. Mezi firmami v regionu nejvíce zaujala společnost Doučování Doma věnující se individuálnímu doučování běžných školních předmětů a cizích jazyků. To jsou letošní držitelé titulů IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 Královéhradeckého kraje.

Vítězný živnostník Jan Bošina se zabývá chovem hospodářských zvířat, konkrétně skotu, prasat, drůbeže, dále zpracováním vlastních produktů, jako je maso, vejce, uzeniny v biokvalitě, které prodává ze dvora. „Naše rodina hospodaří ekologicky na 400 hektarech v broumovském výběžku. Chováme masný skot, prasata plemene mangalice a drůbež. Veškeré maso zpracováváme na vlastní porážce a bourárně, a poté prodáváme ve farmářském krámku na farmě,“ říká Jan Bošina. Pro zákazníky je připravená i dětská farma s hospodářskými zvířaty a občerstvení. Také pořádá exkurze a zážitkové vyučování pro školy. Od začátku pro něho bylo přirozené hospodařit v režimu ekologického zemědělství. Zákazníky jsou lidé, kteří chtějí kvalitní potraviny, zároveň jim není jedno, kde potraviny vznikají a jaký má jejich výroba dopad na životní prostředí. Za nejdůležitější považuje osobní přístup k zákazníkům, možnost si prohlédnout farmu a kvalitu výrobků. Za největší úspěch považuje okruh zákazníků, kteří neváhají zajet nakoupit na farmu, která je poměrně vzdálená od větších měst.

„Získal si moje sympatie z důvodu, že v oboru pracuje již několik desítek let. Zaměstnává celou rodinu, své kamarády a přátele z okolí. O jeho výrobky je velký zájem, což svědčí o jejich kvalitě,“ ohodnotil vítěze porotce Michal Šotola z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Radka Votavová věnující se navrhování zahrad. Třetí příčku obsadila Natalija Holubová, která prodává a zajišťuje servis tepelné techniky.

Vítězná společnost Doučování Doma organizuje individuální doučování všech běžných školních předmětů a cizích jazyků. „Přizpůsobíme se našim klientům dnem, časem i místem výuky a dále probíranou látkou a intenzitou lekcí. Naši klienti nejsou vázání žádnými smlouvami, žádnými předplacenými balíčky, flexibilně reagujeme na jejich poptávku,“ říká majitelka Michaela Entrichová. Tahounem firmy je doučování matematiky, anglického a českého jazyka a typově příprava na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia, na přijímací zkoušky z 9. třídy ZŠ a k maturitě. Stará se o to, aby klienti našli doučování šité na míru jejich požadavkům, které je bude bavit, a aby se lektoři mohli soustředit na samotnou výuku a neřešit zbytečnou administrativu a byrokracii. Společnost dává důraz na kvalitní lektory, kteří šíří dobré jméno firmy a díky kterým se klienti vracejí i po letech. Doučování je nesmírně individuální, každý student od něj totiž očekává něco jiného.

„Oceňuji u paní majitelky její nadšení a vitalitu. Sází na kvalitu lektorů a jsem přesvědčený, že právě zmíněné nadšení dokáže přenést na své lektory, a tím pádem i na své studenty. To v případě doučování považuji za jeden z důležitých atributů,“ okomentoval volbu Martin Kadečka, vedoucí prodeje osobních vozů Volkswagen ve společnosti Porsche Česká republika.

Druhé místo získala společnost Ateliery Bárta, která se věnuje restaurování kulturních památek. Bronzovou příčku obsadila společnost Jordi‘s, výrobce čokolády.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězila a toto ocenění v Hradci Králové získal Jan Bošina věnující se chovu hospodářských zvířat.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

„Aktuálně zažíváme velmi turbulentní období, které na nás klade mimořádné nároky. Týká se to všech oborů činností a všech, malých, středních i velkých podniků a živnostníků. Proto je jejich podpora ještě důležitější než jindy a my jsme velmi rádi za to, že můžeme být partnery soutěže, která pomáhá rozvoji podnikání ve všech koutech republiky. I my se na všech svých projektech snažíme využívat v nejvyšší možné míře spolupráce s místními dodavateli, a podporovat tak střední podnikání a živnostníky v celé České republice,“ sdělila vedoucí útvaru komunikace a marketingu Skupiny VINCI Construction CS, Iveta Štočková.

IBM Firma roku 2022 Královéhradeckého kraje:
1. Doučování Doma s.r.o. – individuální doučování běžných školních předmětů i cizích jazyků (Hradec Králové)
2. Ateliery Bárta s.r.o. – restaurování kulturních památek (Hořice)
3. Jordi‘s s.r.o. – výrobce čokolády (Hradec Králové)

MONETA Živnostník roku 2022 Královéhradeckého kraje:
1. Jan Bošina – chov hospodářských zvířat (Vernéřovice)
2. Radka Votavová – designér permakulturních zahrad (Náchod)
3. Natalija Holubová – prodej, instalace, záruční a pozáruční servis tepelné techniky (Železnice) 

Ekonomicky nejúspěšnější firma roku 2022 Královéhradeckého kraje:
CK JANA HUDKOVÁ s.r.o. – provoz cestovní kanceláře (Nový Hrádek)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2022 Královéhradeckého kraje:
Jan Bošina – chov hospodářských zvířat (Vernéřovice)