Na Ostravsku zvítězily ručně šité kabelky a významné regionální cukrářství | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na Ostravsku zvítězily ručně šité kabelky a významné regionální cukrářství

Na Ostravsku zvítězily ručně šité kabelky a významné regionální cukrářství

Titul Vodafone Firma roku 2015 Moravskoslezského kraje si z dnešního slavnostního vyhlášení odnesla společnost Ollies dorty. Firma provozuje cukrárnu a vyrábí výběrové sladkosti. Mezi živnostníky porotu nejvíce zaujala a vítězství v kategorii Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Moravskoslezského kraje získala Darina Ermisová, která vyrábí módní kabelky a nejrůznější galanterii.

Sladkosti a inovace ruku v ruce

Podnikání společnosti vzniklo jediným vyrobením dezertu pro odběratele dle vlastního receptu s nulovými investicemi a pouze s využitím jedné domácí misky a ručního šlehače. „Jsme rodinná cukrářská firma, která vyrábí dorty, dezerty a sladké pečivo. Své výrobky prodáváme ve třech cukrárnách v Ostravě a Olomouci a rozvážíme tyto výrobky k našim osobním i firemním odběratelům po celém Moravskoslezském kraji,“ popsal podnikání firmy jednatel společnosti Jakub Gondek. Společnost přišla s novým sortimentem výrobků, což jí pomohlo k prosazení v těžkých začátcích. „Později rozhodující odlišení vytvářelo používání nových typů surovin, neobvyklých s výběrovou kvalitou a toto jsme později posílili především o maximální vzdělávání v oboru a sledování moderních trendů v gastronomii. Celé naše podnikání je nepřetržitá šnůra inovací, neustále vyvíjíme nové výrobky, rozšiřujeme výrobní program, otevíráme nové provozovny a modernizujeme technologické vybavení,“ dodal Gondek.

„Dokázali prorazit díky dosud neprodávaným výrobkům v Moravskoslezském kraji. Hlavní doménou je přísun nových surovin a vysoká kvalita výrobků. V tuto chvíli se kromě sítě provozoven po celém kraji společnost snaží expandovat i do dalších regionů. Jejich výrobky můžete ochutnat i na cestách vlakem,“ okomentovala vítěznou firmu členka poroty Ivana Štrajtová z Vodafone Czech Republic.

Kabelky šité od srdce

V roce 2008 ušila svoji první kabelku. Měla úspěch a kamarádky se vyptávaly na původ jejího módního doplňku. Zpracování a vzhled její kabelky se rychle roznesl okolím a to byl prvotní impuls pro založení značky Dara bags. „Zprvu jsem šila kabelky sama na kuchyňském stole, posléze se produkce přesunula do obývacího pokoje na stříhací desku. Jakmile i ta byla plná, byl čas na první profesionální švadlenu. Posléze se přidaly další dvě a už zde byla možnost vybudovat vlastní dílnu,“ uvedla k začátkům podnikání Darina Ermisová. Přes několik stěhování se dostala k prostorům na vysoké úrovni, které splňují vše, co její výroba potřebuje. „Za tu dobu jsme společně vybudovali největší českou firmu na výrobu kabelek, peněženek a další drobné galanterie, kde se produkty šijí s ohledem na vysoký podíl precizní ruční práce. Veškeré střihy jsou autorské a pochází z mých návrhů,“ dodala vítězná živnostnice.

„Poutavý životní příběh a nápad, který neustále rozvíjí a inovuje. Zákazníkům dodává domácí výrobky od srdce,“ uvedl na adresu vítěze porotce Martin Bury z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. V Moravskoslezském kraji si toto ocenění odnesla společnost HAVLÍK OPAL, která vyrábí tradiční trvanlivé tyčinky se sýrem a solí.

„Dlouhodobě stabilní a tradiční společnost, která vyrábí produkt, který k Moravskoslezskému regionu prostě patří. Firma je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů ve své oblasti a pyšní se nadstandartním přístupem ke svým zaměstnancům. Pro které mimo jiné organizuje volnočasové aktivity a uvědomuje si, že spokojený zaměstnanec je jedním z hlavních pilířů úspěšné společnosti. V neposlední řadě se snaží eliminovat dopad své výroby na životní prostředí tím, že využívá pro výrobu maximálně recyklovatelné suroviny,“ zdůvodnila volbu Ivana Štrajtová z Vodafone Czech Republic.

„Mezi živnostníky jsme dnes měli velice zajímavý mix příběhů a věkových kategorií, což dokazuje to, že kvalitní a poctivá živnost se dá dělat v každém věku. U firem zvítězily sladkosti se špetkou inovací a bodovaly jak tradiční produkty, tak nové technologie. Věřím, že vítězové obou kategorií budou úspěšně reprezentovat Moravskoslezský kraj,“ zhodnotil krajské kolo porotce Petr Kovala ze skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Moravskoslezského kraje 2015:
1.
Ollies dorty s.r.o. (cukrářství - provoz cukrárny, výroba dortů, dezertů a sladkého pečiva - Ostrava)
2.
HAVLÍK OPAL spol. s r.o. (výroba trvanlivých tyčinek se sýrem a solí nejrůznějších příchutí - Bruntál)
3.
HAMROZI s.r.o. (montáže, opravy, revize a zkoušky plynových zařízení a plnění nádob plynu/ elektrických zařízení - Třinec)

Česká spořitelna Živnostník roku Moravskoslezského kraje 2015:
1.
Darina Ermisová (výroba kabelek, brašen, peněženek a další galanterie - Ostrava)
2.
Arnošt Obrusník (výroba chleba, běžného a jemného pečiva, specializace na výrobu domácích svatebních koláčů - Dolní Benešov)
3.
Ladislav Hezký (výroba a prodej Štramberských uší - Kopřivnice)

Vodafone Odpovědná firma roku Moravskoslezského kraje 2015:
HAVLÍK OPAL spol. s r.o.
(výroba trvanlivých tyčinek se sýrem a solí nejrůznějších příchutí - Bruntál)