Na Vysočině oslavuje vítězství řezník a škrobárenství | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na Vysočině oslavuje vítězství řezník a škrobárenství

Na Vysočině oslavuje vítězství řezník a škrobárenství

V Kraji Vysočina získala titul Vodafone Firma roku 2020 potravinářská společnost Amylon. Mezi živnostníky vybojoval titul MONETA Živnostník roku 2020 Kraje Vysočina Luboš Mynář se svými masnými produkty.

Kořeny řeznictví v rodině vítězného živnostníka Luboše Mynáře sahají až do roku 1939. Před šesti lety si splnil sen a koupil si vlastní řeznictví v Křižanově. Jako vedoucí výroby zde pracuje i jeho syn, také vyučený řezník. Začátky nebyly vůbec lehké, pověst starého řeznictví byla v troskách a napravit ji dalo celé rodině mnoho práce. „Naše řeznictví si zakládá na čerstvém a kvalitním mase od lokálních dodavatelů z Vysočiny,“ říká Luboš Mynář. Zaměřuje se na bourání vepřového a hovězího masa od místních dodavatelů, žádný dovoz ze zahraničí. Jeho výrobky se liší kvalitou a vysokým obsahem masa. Největší inovací v poslední době bylo rozšíření kapacity výroby.

„Líbí se mi jeho životní příběh, který dlouhodobě směroval k finálnímu „Řeznictví Mynář a syn“, a s tím související rodinné kořeny v oboru, které dále rozvíjí a pokračuje v nich. Vzhledem k těmto tradicím panu Mynářovi velmi záleží na kvalitě jeho masných výrobků, touto kvalitou si udržuje stálé zákazníky a kvalita je jediný účinný nástroj v boji s velkými markety,“ zhodnotil porotce Antonín Vodička z MONETA Money Bank.

Druhou příčku v Kraji Vysočina obsadil Petr Vondrák věnující se lisování plastových výrobků. Na stupně vítězů dosáhl také opravář starožitných hodin Ivan Kopecký.

Vítězná firma Amylon je potravinářská společnost s dvěma výrobní provozy. Provoz Havlíčkův Brod vyrábí pšeničný škrob, ze kterého se dále produkují glukózové a maltózové sirupy. Provoz Ronov nad Sázavou je určen pro výrobu balených potravinářských směsí, zejména pudinků, bramborových knedlíků a těst. Výrobky se prodávají na českém a zahraničním trhu, podíl exportu je zhruba 60 %. „Hlavní motivací pro podnikání byl fakt, že jsme s mým kolegou, se kterým jsme Amylon privatizovali, celý čas ve škrobárenství pracovali a chtěli jsme zachovat škrobárenství na Vysočině, což se stále daří,“ říká ředitel Vladimír Zeman. Firma je vnímána jako spolehlivý evropský výrobce a dodavatel, má zhruba 120 zaměstnanců. Přizpůsobuje výrobky parametrům odběratelů tak, aby byly jedinečné. Odběrateli jsou potravinářští výrobci, obchodní řetězce a velkoobchody.

„Krajské vítězství si Amylon plně zaslouží, jelikož se podílí na škrobárenské tradici na Vysočině od roku 1912. Je mi sympatické, že disponuje vlastní sítí obchodních zástupců a v poslední době reaguje na potřeby trhu tím, že zavádí bezlepkové a veganské výrobky do svého portfolia,“ přiblížila volbu porotkyně Kateřina Menzel z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala společnost ThePay.cz, vývojář stejnojmenné platební brány. Třetí místo obsadila společnost VODASERVIS, výrobce nerezových a plastových vodárenských zařízení.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2020, kterou uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Kraji Vysočina byla za nejodpovědnější společnost vyhlášena firma VODASERVIS „Porota ocenila především přístup firmy k zaměstnancům. Ve svém regionu patří mezi významné podporovatele řady sportovních a kulturních aktivit a současně podporuje také sociální služby pro seniory či osoby se zdravotním postižením. Při samotném procesu úpravy vody se vždy snaží primárně o využívání filtračních materiálů, které lze opakovaně použít a recyklovat,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic.

Zcela novou kategorií je letos MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho z nich, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Kraji Vysočina toto ocenění získal Petr Vondrák.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2020, MONETA Živnostník roku 2020 i Vodafone Odpovědná firma roku 2020 se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

„Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků ze všech koutů naší republiky. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vodafone Firma roku 2020 Kraje Vysočina:
1. Amylon a.s. – škrobárenská výroba (Havlíčkův Brod)
2. ThePay.cz, s.r.o. – vývoj platební brány ThePay (Jihlava)
3. VODASERVIS s.r.o. – výroba nerezových a plastových vodárenských zařízení (Žďár nad Sázavou)

MONETA Živnostník roku 2020 Kraji Vysočina:
1. Luboš Mynář – řezník (Křoví)
2. Petr Vondrák – lisování plastových výrobků (Velká Bíteš)
3. Ivan Kopecký – opravy starožitných hodin (Daňkovice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Kraje Vysočina:
VODASERVIS s.r.o. – výroba nerezových a plastových vodárenských zařízení (Žďár nad Sázavou)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Kraje Vysočina:
Petr Vondrák – lisování plastových výrobků (Velká Bíteš)