Na Vysočině zvítězili výrobci svahových sekaček a přírodní bylinné čaje | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na Vysočině zvítězili výrobci svahových sekaček a přírodní bylinné čaje

Na Vysočině zvítězili výrobci svahových sekaček a přírodní bylinné čaje

Vodafone Firmou roku 2015 Kraje Vysočina se stala společnost DVOŘÁK – svahové sekačky. Inovativní v oblasti vývoje a výroby svahových sekaček. Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala Valérie Pelikánová. Živnostnice, která se zabývá výrobou a prodejem bylinných čajů.

​Inovace jsou základním a nejdůležitějším prvkem vítěze kategorie Vodafone Firma roku 2015 Kraje Vysočina, společnosti DVOŘÁK - svahové sekačky. Všechny stroje, které vyrábí, jsou založeny na firmou patentovaném základě a jsou svou konstrukcí zcela ojedinělé a výjimečné. „Unikátní systém pojezdu, kombinace dálkového řízení a konstrukce z lehkých slitin nám dávají obrovský náskok před konkurenty. Inovace měla na naše podnikání vliv zcela zásadní, v podstatě rozhodující,“ popsal systém majitel firmy Lubomír Dvořák.

Společnost dokázala za svoji existenci vytvořit zcela nový trh. „Nesnažíme se dodávat jen levnější stroje na stávající trh, ale vytvořili jsme nový systém údržby nepřístupných ploch, který do té doby neexistoval. Zákazníkům jsme otevřeli oči a ukázali jim, že mohou udržovat i takové pozemky, u kterých by je to jinak ani nenapadlo,“ dodal Dvořák.

„Nápady na nové stroje dokáží nejen vymyslet, ale také realizovat a poté vyvážet do celého světa. Mají svůj vlastní patent, kterým dokázali vyřešit do té doby neřešitelný problém, to oceňuji,“ uvedl na adresu vítězné firmy porotce Petr Peroutka z Vodafone Czech Republic.

Bylinné čaje? Jedině přírodní

V průběhu mateřské dovolené začala pít čaje z kontryhelu a řebříčku a pozitivní účinek ji přivedl ke studování ostatních bylin a následně ke kurzu vyhrazených léčiv. „Začala jsem vyrábět dle osvědčených receptur čaje i pro zákazníky. Dodávala jsem hlavně do zdravých výživ, ale i lékáren a potravin. Spolupráce se rozvinula i s věhlasným léčitelem, který je s výrobky velmi spokojen,“ popsala začátky živnosti Valérie Pelikánová.

Po prvotním úspěchu přišla druhá řada čajů navržených pro školní jídelny. „Na tento nápad mě přivedla moje dcera, která navštěvuje školní jídelnu a opakovaně si stěžovala na nápoje, které jim tam podávají,“ uvedla Pelikánová.

Dále oslovila cateringové agentury a díky spokojeným zákazníkům se jí dostalo i řady ocenění a významných spoluprací. „V loňském roce jsme získali ocenění v soutěži „Regionální potraviny kraje Vysočina“ za výrobek Jarní očista - tento čaj je lahodný s vůní máty. Toto ocenění napomohlo ještě větší popularitě našich výrobku,“ dodala vítězná živnostnice.

„Paní Pelikánová mě zaujala především originálním nápadem, který vznikl vlastně jen tak mimochodem z koníčku při mateřské dovolené. Obdivuji také to, že vše dělá bez jakékoli chemie a s láskou,“ zdůvodnila výběr vítěze porotkyně Pavlína Dokulilová z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. Na Vysočině si tuto cenu odnesl Rodinný pivovar BERNARD.

„Firma má velmi dobře propracovaný systém komunikace, spolupráce a odměňování zaměstnanců. Za zmínku stojí i nízká fluktuace, která se každý rok pohybuje okolo 5 %. Za svůj přístup dostala společnost již několik ocenění a její progresivní a inovativní přístup oceňujeme nyní i my,“ okomentoval vítěznou firmu Petr Peroutka z Vodafone Czech Republic.

„Na vysočině mě všichni finalisté zaujali svým aktivním a pozitivním přístupem k podnikání. Nebojí se dále rozvíjet a expandovat bez ohledu na ekonomickou situaci. Své šance využívají naplno,“ zhodnotil krajské kolo Martin Samek, člen poroty a zástupce skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Kraje Vysočina 2015:
1.
DVOŘÁK - svahové sekačky (vývoj, výroba a prodej rádiem řízených svahových sekaček - Kyjov)
2.
Rodinný pivovar BERNARD (výroba a prodej nepasterovaného piva a humnového sladu - Humpolec)
3.
Podzimek a synové (stavby na klíč pro soukromé investory a státní organizace - Třešť)

Česká spořitelna Živnostník roku Kraje Vysočina 2015:
1.
Valérie Pelikánová (výroba a prodej bylinných a ovocno-bylinných čajů - Ostrov nad Oslavou)
2.
Marie Cejnková (výroba a prodej lahůdek - Jihlava)
3.
Jaromír Láznička (stavba kachlových kamen a krbů - Měřín)

Vodafone Odpovědná firma roku Kraje Vysočina 2015:
Rodinný pivovar BERNARD a. s.
(výroba a prodej nepasterovaného piva a humnového sladu - Humpolec)