Na západě Čech mezi firmami vítězí softwarový vývojář, mezi živnostníky zemědělec a provozovatel pivovaru | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na západě Čech mezi firmami vítězí softwarový vývojář, mezi živnostníky zemědělec a provozovatel pivovaru

Na západě Čech mezi firmami vítězí softwarový vývojář, mezi živnostníky zemědělec a provozovatel pivovaru

Podnikatelské soutěže IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku mají v Plzeňském kraji své vítěze! Jsou jimi společnost RT soft vyvíjející softwarová řešení, nejlepším živnostníkem Radovan Sochor věnující se kromě zemědělství také gastro a ubytovacím službám.

Do devatenácti let působil vítězný živnostník Radovan Sochor v rodinném byznysu, kde vypomáhal v restauraci a v hotelu. Dva roky pracoval jako HR manažer pro catering. V roce 2013 sbíral zkušenosti ve Spojených státech amerických v oboru gastronomie a hotelnictví. V současnosti má na starost gastronomickou sekci rodinné živnosti. Založil catering, který je aktuálně výhradním dodavatelem cateringu FC Viktoria Plzeň a TV Prima, převzal vedení dvou restaurací, které patří do rodinného franchisingového řetězce. Před třemi lety otevřel pivovar v Nepomuku a rozjel projekt pojízdné prodejny. „V rámci pivovaru experimentujeme i s pivními speciály, vyrábíme čokoládové, jahodové nebo citronové pivo. Ke každému projektu tedy přistupujeme individuálně a chceme, aby byl unikátní a v něčem odlišný,“ říká Radovan Sochor. Baví ho tvořit něco, co je pro zákazníka nové, netradiční a neodolatelné.

„Panu Radovanu Sochorovi přejeme v jeho chovu anguského skotu i provozu pivního hotelu, který tvoří zajímavou kombinaci jeho podnikání, mnoho úspěchů,“ okomentoval vítěze porotce Jiří Šobr z MONETA Money Bank.

Stříbro bere Vojtěch Jurík věnující se ilustracím knížek pro děti. Na třetí příčku se dostala Denisa Huňatá vyrábějící dámské kšandy a designové doplňky.

Vítězná společnost RT soft vyvíjí softwarová řešení na míru. Jejími největšími klienty jsou Knihy Dobrovský, Sportisimo, Moravské naftové doly nebo Sazka. „Jsme specialisté na dlouhodobý vývoj. Jsme partnery několika velkých internetových společností, kterým dodáváme kontinuální vývoj jejich aplikací a systémů,“ říká zakladatel společnosti Radek Tančouz. Špičkový tým má více než 35 programátorů a táhne za jeden provaz. Firma začínala opravou počítačů a tvorbou www stránek, zakázky přibývaly a postupně majitelé přibrali další a další zaměstnance a začali měnit oblast svého podnikání do tvorby softwaru. Služby poskytuje i menším klientům, kteří již mnoho let zůstávají věrní. Za klíčové považuje společnost osobní přístup ke každému z klientů. Jejím cílem je být dostatečnou konkurencí a svou jedinečností přesvědčit IT odborníky, že pracovat u české společnosti je větším přínosem než hodnoty vytvářet pro zahraniční společnosti.

„Ve firmě RT soft se snoubí nejen to, jak se příkladně stará o své zaměstnance, ale především kvalita a inovativnost softwarových řešení, která nabízí svým zákazníkům. Přejeme firmě hodně úspěchů v dalším rozvoji,“ zhodnotil volbu Marek Šoule z IBM Česká republika.

Druhé místo mezi firmami obsadila společnost COMTES FHT věnující se výzkumu a vývoji kovových materiálů a technologií jejich zpracování. Bronzový stupínek patří společnosti Od Macháčků, která vyrábí pečené čaje, sirupy a džemy.

„Máme za sebou rok, který naši společnost prověřil po všech stránkách. Museli jste se jako zaměstnavatelé vyrovnávat s důsledky pandemických opatření, což nebylo vždy jednoduché. Právě živnostníci a menší firmy byly ztrátou zakázek, zaměstnanců a možným úpadkem nejvíce ohroženy. Vaše vypětí, síla přežít, zachovat si dobré jméno, snaha udržet si zákazníky i zaměstnance, to vše si zaslouží velké ocenění a poděkování. Nebýt toho, byla by prosperita našeho krásného regionu vážně ohrožená,“ řekla hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová přítomným živnostníkům i představitelům soutěžících firem a dodala: „S ohledem na uplynulý rok o to více blahopřeji nejen vítězným firmám, ale všem účastníkům, kteří se do letošní soutěže o nejlepší firmu či živnostníka roku 2021 v našem regionu zapojili. Je z toho patrné, že jste těžkou zkoušku covidu úspěšně ustáli. Dokazuje to, že vaše firmy stojí na pevných základech, mají schopný management a obětavé zaměstnance.“

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Plzni získal ilustrátor knížek pro děti Vojtěch Jurík tvořící pod pseudonymem Vhrsti.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Plzeňského kraje:
1. RT soft s.r.o. – vývoj softwarových řešení (Plzeň)
2. COMTES FHT a.s. – výzkum a vývoj kovových materiálů a technologií jejich zpracování (Dobřany)
3. Od Macháčků s.r.o. – výroba pečených čajů, sirupů a džemů (Bučí)

MONETA Živnostník roku 2021 Plzeňského kraje:
1. Radovan Sochor – gastro a ubytovací služby, zemědělství (Čížkov)
2. Vojtěch Jurík – ilustrace knížek pro děti (Strašice)
3. Denisa Huňatá – výroba dámských kšand a designových doplňků (Plzeň)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Plzeňského kraje:
Vojtěch Jurík – ilustrace knížek pro děti (Strašice)