Nejlepší firma Královéhradecka vyvíjí speciální řídící software, mezi živnostníky zvítězila chovatelka včel | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Nejlepší firma Královéhradecka vyvíjí speciální řídící software, mezi živnostníky zvítězila chovatelka včel

Nejlepší firma Královéhradecka vyvíjí speciální řídící software, mezi živnostníky zvítězila chovatelka včel

Vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2015 Královéhradeckého kraje se stala společnost ProjectSoft HK a.s., která se zabývá automatizačními procesy. Titul Česká Spořitelna Živnostník roku 2015 si z regionálního kola odnesla chovatelka včel Simona Adamcová.

Nejlepší firma Královéhradeckého kraje se zabývá automatizačními strojními procesy v potravinářském průmyslu „ v podstatě dodáváme řídící počítače pro výrobu mléka, piva, lihu, cukrů,“ uvedl pro vysvětlení jednatel společnosti ProjectSoft HK a.s. Ing. Jan Pruška.

Díky svému dlouhodobému plánu vydělané peníze investovat zpět do růstu firmy, mohla společnost začít produkovat a vymýšlet výrobky na klíč, tedy přesně podle klientových představ. Dnes se firma uplatňuje i ve svém druhém oboru, oblasti vědy a techniky. „v posledních letech se zabýváme i velice zajímavými zakázkami a to automatizací dalekohledů po celém světě. Tato práce nás přivedla i ke spolupráci s evropskou vesmírnou asociací ESA,“ nastínil Pruška současné projekty.

„Je to pro nás velké ocenění, jsme rádi, že jsme první v kraji a doufáme, že zabodujeme i v celorepublikovém finále. Je to povzbuzení a motivace do další práce,“ dodal k ocenění Pruška.

„Osobně mě firma zaujala především tím, že se jedná o „hightec“ firmu, za kterou stojí a ve které pracují opravdové kapacity svého oboru. Takové lidi je velmi těžké nejen najít, ale především udržet. Vzhledem k úspěchu firmy nejen na českém, ale také na celosvětovém trhu jsem přesvědčen, že se o své vysoce kvalifikované zaměstnance, ale také o své zákazníky stará s tou největší možnou péčí,“ řekl na adresu vítězné firmy jeden z porotců Tomáš Moravec, Partner area manager Vodafone Czech Republic.

Z celkového počtu 233 přihlášených živnostníků Královehradeckého kraje porotu nejvíce zaujala chovatelka včel Simona Adamcová. Její silný životní příběh, kdy kvůli autonehodě svého otce přestala s kariérou vystudované hudebnice a na doporučení doktorů se společně s otcem začala věnovat chovu včel. „Cesta až sem byla trnitá, hodně lidí mě odrazovalo a určitě jsem si na začátku nemyslela, že to bude takto složité. Byly momenty, kdy jsem to chtěla vzdát, ale vůle se prosadit a dokázat něco pořádného byla silnější než cokoli jiného,“ reagovala na své vítězství živnostnice Simona Adamcová.

„Včely musí mít člověk v srdci, nedá se to dělat pro peníze. Láska ke včelám u mě zvítězila od prvního momentu,“ dodala Adamcová.

„Zaujal mě silný lidský příběh a také to, že já sám jsem včelař a vím, kolik práce stojí vybudování chovu úplně od nuly. A to já mám zkušenosti jen s několika úly a paní Adamcová chová včelstev stovky,“ uvedl ke svému rozhodnutí při volbě Živnostníka roku Královéhradeckého kraje porotce pan Jaromír Chocholouš, vedoucí obchodního týmu MSE České spořitelny.

V každém regionu je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti.V Královéhradeckém kraji si tuto cenu odnesla společnost RYCON Consulting s.r.o. „Firma toto ocenění získala především díky tomu, že vede vlastní neziskovou organizaci, přes niž podporuje nejrůznější sociální, kulturní a sportovní aktivity ve svém okolí. Stará se také o to, aby malé děti správně a plně ovládaly český jazyk,“ zdůvodnil vítězství firmy RYCON Consulting s.r.o. Tomáš Moravec.

„V porotě jsem druhým rokem a Královéhradecký kraj byl stejně jako loni konkurenčně velmi silný. Za firmami i živnostníky tu stojí silné příběhy a spousta tvrdé práce,“ zhodnotil první krajské kolo podnikatelských soutěží další z porotců Martin Samek, manažer řízení individuální obsluhy Skupina ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje 2015:
1.
ProjectSoft HK a.s. (dodávky a automatizace strojně technologických investičních a dodávka speciálního řídícího softwaru pro oblast vědy, výzkumu a vývoje - Hradec Králové)
2. EXPRES MENU s.r.o.
(výroba a distribuce hotových sterilizovaných jídel - Trutnov)
3. EKO-ŠIMKO s.r.o.
(vývoj, výroba a prodej zařízení pro zlepšení ovzduší na pracovištích, v průmyslu, laboratořích i domácnostech - Náchod)

Česká spořitelna Živnostník roku Královéhradeckého kraje 2015:
1. Simona Adamcová
(chov včel a výroba medu - Hronov)
2. Martin Rak
(výroba a opravy pianin a klavírů - Všestary)
3. Vítězslav Zilvar
(restaurování historických textilií - Opočno)

Vodafone Odpovědná firma Královéhradeckého kraje 2015:
RYCON Consulting s.r.o.
(firemní poradenství, poskytování rozvojové strategie v oblasti lidských zdrojů a marketingu - Hradec Králové)