Nejlepší firma Moravskoslezského kraje se věnuje textilní galanterii. Vítězná živnostnice pomáhá onkologicky nemocným | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Nejlepší firma Moravskoslezského kraje se věnuje textilní galanterii. Vítězná živnostnice pomáhá onkologicky nemocným

Nejlepší firma Moravskoslezského kraje se věnuje textilní galanterii. Vítězná živnostnice pomáhá onkologicky nemocným

Vodafone Firma roku 2018 Moravskoslezského kraje se jmenuje Stoklasa textilní galanterie a zabývá se prodejem galanterie, látek, korálků, dekorací a módních doplňků. Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Moravskoslezského kraje získala Alena Václavíková, která prodává pomůcky a vybavení pro onkologicky nemocné pacienty.

Alena Václavíková musela podstoupit kompletní onkologickou léčbu, a s tím souviselo zakoupení zdravotních pomůcek potřebných při onkologickém onemocnění, se kterými jí nikdo neporadil. Nebyla spokojená s možnostmi, které se nabízely, ať to byla nabídka sortimentu, nebo například kultura prodeje (žádné soukromí, neosobní přístup). To byl impuls ke zrodu myšlenky otevřít pro ženy specializované centrum, kde by takto nemocné ženy mohly v soukromí, klidu a s individuálním přístupem vyzkoušet tyto pomůcky a kde by jim také někdo poradil. „Padlo rozhodnutí, že otevřu centrum, kde ženy budou moci koupit epitézy, zdravotní prádlo, plavky, paruky, speciální šátky, vhodné přírodní doplňky stravy, kde se jim bude někdo věnovat a pomůže jim s výběrem a zároveň budou v příjemném prostředí a soukromí,“ vysvětluje Alena Václavíková.

„Jako Česká spořitelna se zaměřujeme také na projekty, které mají sociální přesah, a proto jsme rádi, že zvítězila živnostnice, která pomáhá ostatním,“ okomentoval volbu poroty jeden z jejích členů Radek Nedbal z České spořitelny.

Druhé místo v krajském finále vybojovala čalounice Marie Venská. Třetí příčku obsadila Kateřina Slivková, která vyrábí dorty, moderní dezerty, připravuje sladký catering a provozuje kavárnu.

Mezi firmami odbornou porotu nejvíce oslovila společnost Stoklasa textilní galanterie. V České republice má společnost třináct kamenných prodejen. Z podnikání v rodinném domě se rozrostla na velkou společnost, zaměstnávající stovky lidí nejen v opavském regionu. „Letos jsme otevřeli nový velký sklad v Bolaticích, naplněný nejmodernějšími technologiemi, díky kterým budeme schopni zákazníkům poskytnout ještě lepší služby,“ říká spolumajitelka Alice Stoklasová. Zákazník bude mít neustálý přehled o zásobě každé barevné varianty zboží. V prodejnách firma pořádá kreativní kurzy, kde si mohou zákazníci vyzkoušet různé techniky a naučit se něco nového.

„Vítězná firma produkuje specifické výrobky a je zároveň významným zaměstnavatelem Moravskoslezského kraje. S jejich výrobky na těle jsme krásnější,“ zhodnotil člen poroty Kamil Homola z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Krnovská škrobárna, přední výrobce pšeničného škrobu. Vítěznou trojici doplnila firma BeWooden Company, která vyrábí módní doplňky z přebytečných materiálů.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Moravskoslezském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Krnovská škrobárna, spol. s r.o.  „Nadace Vodafone ocenila širokou škálu zaměstnaneckých benefitů a možnost dalšího odborného vzdělávání zaměstnanců. Společnost patří mezi významné zaměstnavatele v regionu. Svojí činností a podporou řady charitativních a kulturní akcí se podílí na rozvoji a zviditelněni Krnova a Albrechtic, kde společnost působí. Snaží se minimalizovat svůj dopad na životní prostředí mnoha způsoby, zejména pak neustálou modernizací technologií, které jsou úspornější na energii a jejichž provoz méně zatěžuje životní prostředí. Jsou zapojeni do systému EKO-KOM – zpětvzetí obalů a jsou držiteli certifikátu za úsporu energií v rámci systému EKO-KOM,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Moravskoslezského kraje:
1. Stoklasa textilní galanterie s.r.o. – prodej textilní galanterie (Kravaře u Hlučína)
2. Krnovská škrobárna spol. s r.o. – výroba pšeničného škrobu (Krnov)
3. BeWooden Company s.r.o. – výroba módních doplňků z přebytečných materiálů (Frýdek-Místek)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Moravskoslezského kraje:
1. Alena Václavíková – prodej pomůcek a vybavení pro onkologicky nemocné pacienty (Štěpánkovice)
2. Marie Venská – čalounické práce (Těškovice)
3. Kateřina Slivková – výroba dortů a moderních dezertů, sladký catering a provoz kavárny (Karviná)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Moravskoslezského kraje:
Krnovská škrobárna, spol. s r.o. – výroba pšeničného škrobu (Krnov)