Nejlepší firma Plzeňského kraje dělá kluzná ložiska. Živnostníkem roku se stal výrobce rustikálního kování | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Nejlepší firma Plzeňského kraje dělá kluzná ložiska. Živnostníkem roku se stal výrobce rustikálního kování

Nejlepší firma Plzeňského kraje dělá kluzná ložiska. Živnostníkem roku se stal výrobce rustikálního kování

Originálními postupy při výrobě okenního a nábytkového kování zaujal Milan Novotný, a stal se tak nejlepším živnostníkem v kraji. Mezi firmami v regionu odbornou porotu nejvíce oslovila společnost GTW Bearings, výrobce kluzných kompozicových ložisek.

Vítězem kategorie Česká spořitelna Živnostník roku je Milan Novotný, jehož živnost se zaměřuje na nábytkové a okenní úchytky. Jeho provozovna byla postupně dovybavena moderní technologií na přesné lití, strojní a ruční obrábění, lakovnu a chemickou úpravu kovů. Produkty nejdříve začal prodávat na českém trhu a prosadil se i na německém a rakouském trhu. Dnes se zaměřuje na rustikální kování na nábytek a okna. Získal odběratele z řad výrobců špaletových oken, a to i v zahraničí. „Ve výrobě jsem se orientoval zejména na zkvalitnění vlastních výrobků, používání originálních postupů, vyvinul jsem vlastní receptury na patinování kovů,“ říká Milan Novotný.

„Začínal v pronajaté garáži, dokázal rozšířit své podnikání na německý i rakouský trh. Dokázal také zareagovat na čínskou konkurenci novými technologickými postupy, které fungují dodnes,“ zhodnotila porotkyně Veronika Pejřimovská z České spořitelny.

Druhé místo získala Helena Konopíková a její zdobené krchlebské koláče. Třetí příčku obsadil Lubomír Pokorný, který se věnuje izolacím staveb proti vodě.

Vodafone Firma roku Plzeňského kraje, společnost GTW Bearings vyrábí kluzná kompozicová ložiska. Trh, na který firma zacílila, je charakteristický poměrně malým počtem významných odběratelů, kteří poptávají speciálně navržená ložiska určená konkrétně pro daný stroj, například turbíny, převodovky a generátory. „Zajímáme se o prostředí, ve kterém budou ložiska fungovat, a snaží se zjišťovat příčiny, které vedou k poškození ložisek. Díky tomu identifikujeme příležitosti pro zlepšení a inovace vlastních výrobků,“ uvádí spoluzakladatel firmy Jiří Šujanec. Vývojové oddělení následně hledá způsoby, jak dosáhnout lepších parametrů a vyrábět kvalitnější ložiska s delší životností a vyšší spolehlivostí. Vzhledem k tomu, že firma zaměstnává technicky kvalifikované pracovníky, zapojuje se ve spolupráci s místními institucemi mimo jiné do projektů, jejichž cílem je motivovat žáky základních a studenty středních i vysokých škol k technickému vzdělávání.

„Vybrali jsme jako vítěze společnost GTW Bearings. Je to firma, která pochází z malé obce a byla založena doslova na zelené louce. Věnuje se výzkumu, vývoji a dodává do celého světa,“ okomentoval člen poroty Jan Kučera z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost KLAUS Timber, výrobce dřevěných palet. Bronzovou příčku obsadila společnost PEKASS zabývající se projektováním a dodávkami strojního zařízení do pekáren.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Pardubickém kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost IMONT, spol. s r.o. „Porota u této firmy ocenila zaměstnanecké benefity a podporu vzdělávání. Spolupracují na zajištění praxe pro studenty střední průmyslové školy elektrotechnické a podporují projekty zaměřené na osoby se speciálními potřebami. Společnost pracuje v systému environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001:2005, a trvale se tak zaměřuje na zdokonalování systémů a procesů vedoucích ke snížení dopadu na životní prostředí,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Plzeňského kraje:
1. GTW Bearings s.r.o. – výroba kluzných kompozicových ložisek (Příšov)
2. KLAUS Timber a.s. – výroba dřevěných palet (Kasejovice)
3. PEKASS s.r.o. – projektování a dodávky strojního zařízení do pekáren (Plzeň)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Plzeňského kraje:
1. Milan Novotný – výroba okenního a nábytkového kování (Klatovy)
2. Helena Konopíková – výroba zdobených krchlebských koláčů (Krchleby)
3. Lubomír Pokorný – izolace staveb proti vodě (Spálené Poříčí)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Plzeňského kraje:
IMONT, spol. s r.o. – elektromontážní práce (Plzeň)