Nejlepší firma Plzeňského kraje vyrábí designové plenky, vítězný živnostník elektrické pece | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Nejlepší firma Plzeňského kraje vyrábí designové plenky, vítězný živnostník elektrické pece

Nejlepší firma Plzeňského kraje vyrábí designové plenky, vítězný živnostník elektrické pece

V Plzeňském kraji získala titul Vodafone Firma roku 2020 společnost Kolorky.cz vyrábějící jednorázové eko pleny. Mezi živnostníky dosáhl na titul MONETA Živnostník roku 2020 Jiří Rumler, který vyrábí elektrické odporové pece pro termomechanické zkoušení kovových materiálů.

Už v roce 1990 začal vítězný živnostník Jiří Rumler vyrábět elektrické muflové pece pro výpal keramiky pro školy. Z hlediska bezpečnosti práce je konstrukce těchto pecí zvláště vhodná všude tam, kde pece užívají děti nebo mládež, protože topné články muflových pecí jsou uloženy mimo pecní prostor. Jako vklad do podnikání s manželkou použili naspořené finanční prostředky ze zrušeného spoření k důchodu. V roce 2005 ve výběrovém řízení uspěl na dodávku dvaceti kusů pecí pro termomechanické zkoušení materiálů. A to dělá dodnes. Je prakticky jediným výrobcem těchto pecí v České republice. Nabízí také poradenskou a konzultační činnost a výrobu technologických ohřevů na zakázku pro různé účely, převážně pro strojírenství. „Oproti konkurenci vidím mou velkou výhodu, že mám jisté znalosti, zkušenosti a přehled ve výběru materiálů používaných pro stavbu pecí a jejich konstrukci,“ říká Jiří Rumler.

„Gratuluji panu Rumlerovi k vítězství v Plzeňském kraji. Je vidět, že řemeslo a přístup ke své práci naplňuje celý jeho život,“ okomentoval vítěze porotce Jiří Šobr z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Jaroslava Frančíková rukodělně vyrábějící džemy a marmelády. Třetí příčku obsadil Karel Budín, který prodává a servisuje elektrokola.

„Vyrábím jednorázové plenky, které jsou šetrné k pokožce miminek i životnímu prostředí,“ říká zakladatelka vítězné firmy Kolorky.cz Jana Chladová. Pro Kolorky je typický design, který se má líbit nejen dětem, ale i rodičům, kteří o děti pečují. Firma funguje on-line, plenky prodává přes vlastní e-shop, ale i velkoodběratelům. Prodává v České republice a na Slovensku, ale i v Maďarsku, Polsku a Slovinsku. Společnost byla první, kdo do České republiky přinesl koncept barevných designových plenek. Zakládá si na komunikaci se zákazníky a osobním přístupu. Aktuálně zavedla novinku, která doplnila sortiment o kalhotkové plenky.

„Kolorky.cz jsou nejlepším příkladem synergie ženské kreativity a důslednosti. Nápad vypiplaný od nuly k padesátimilionovému obratu, a přesto jsou dámy stále stejně pokorné a energické,“ zhodnotil volbu člen poroty Roman Stašík z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost Meclovská zemědělská, která se věnuje zemědělské výrobě. Bronz bere RTsoft zabývající se tvorbou softwaru.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2020, kterou uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Plzeňském kraji byla za nejodpovědnější společnost vyhlášena firma RTsoft s.r.o. „Porota ohodnotila nadstandardní množství zaměstnaneckých benefitů a motivačních projektů, které společnost nabízí svým zaměstnancům. V oblasti společensky prospěšných aktivit se zaměřuje například na podporu vzdělávání žen (akce Holky v IT), vzdělávání žáků středních škol a studentů vysokých škol formou odborných přednášek a workshopů. Dále pořádá a podporuje ve svém regionu řadu charitativních akcí. Snaží se přispívat k zvelebování prostředí nejen ve firmě, ale i mimo ni, kdy organizují řadu dobrovolnických aktivit pro zaměstnance,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic.

Zcela novou kategorií je letos MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho z nich, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Ústí nad Labem toto ocenění získala Jaroslava Frančíková.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2020, MONETA Živnostník roku 2020 i Vodafone Odpovědná firma roku 2020 se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

„Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků ze všech koutů naší republiky. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vodafone Firma roku 2020 Plzeňského kraje:
1. Kolorky.cz s.r.o. – výroba jednorázových designových plen (Stříbro)
2. Meclovská zemědělská, a. s. – zemědělská výroba (Horšovský Týn)
3. RTsoft s.r.o. – výroba softwaru (Plzeň)

MONETA Živnostník roku 2020 Plzeňského kraje:
1. Jiří Rumler – výroba elektrických odporových pecí pro termomechanické zkoušení kovových materiálů (Plzeň)
2. Jaroslava Frančíková – rukodělná výroba džemů a marmelád (Klatovy)
3. Karel Budín – prodej a servis elektrokol (Plzeň)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Plzeňského kraje:
RTsoft s.r.o. – tvorba softwaru (Plzeň)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Plzeňského kraje:
Jaroslava Frančíková – rukodělná výroba džemů a marmelád (Klatovy)