Nejlepší firma Středočeského kraje se věnuje výrobě papírových tašek. Vítězný živnostník je soukromý zemědělec | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Nejlepší firma Středočeského kraje se věnuje výrobě papírových tašek. Vítězný živnostník je soukromý zemědělec

Nejlepší firma Středočeského kraje se věnuje výrobě papírových tašek. Vítězný živnostník je soukromý zemědělec

Vodafone Firma roku 2019 Středočeského kraje se jmenuje Svět tašek a vyrábí luxusní papírové tašky. Titul MONETA Živnostník roku 2019 Středočeského kraje získal Zdeněk Moc, který je věnuje pěstování zeleniny pro spotřebu v čerstvém stavu.

Po vojně nastoupil Zdeněk Moc do jednoho zemědělského družstva, kde prošel řadou funkcí. Po roce 1989 zprivatizovat jedno ze středisek rostlinné výroby. Dnes v profesi dovršuje 53 let práce. Od klasické rostlinné produkce se specializoval vedle pěstování obilovin a cukrovky na pěstování zeleniny a brambor pro přímou spotřebu v čerstvém stavu. Pěstování zeleniny podřídil rekonstrukci všech staveb pro zpracování a skladování, včetně chlazených skladů. Hlavní náplní je pěstování košťálové zeleniny, cibule a celeru, kterou pěstuje na 120 hektarech a pěstování brambor na ploše 60 hektarů. „Celá plocha zeleniny je pěstována v rámci integrované produkce zeleniny, což ve své podstatě představuje kontrolovanou produkci z hlediska životního prostředí a nezávadnosti výrobků z hlediska lidského zdraví,“ říká Zdeněk Moc. Snaží se o zavádění netradičních druhů zeleniny, jako je například zelený květák a bílé špičaté zelí, vhodné pro konzumaci v syrovém stavu v podobě salátů.

„Osobně jsem pro něho hlasoval proto, že dlouhodobě se prosazovat v zemědělství je dnes strašně těžká věc, je to dřina,“ okomentoval porotce Milan Silný z MONETA Money Bank.

Druhou příčku ve Středočeském kraji obsadila Kamila Rubešová, která vyrábí včelí produkty. Bronz získala Sylvie Kroupová restaurující pozlacené předměty.

Vítězná společnost Svět tašek flexibilně doplňuje skladové zásoby a udržuje je na úrovní zhruba jednoho milionu kusů k okamžitému odběru. Vyrábí ve vlastní režii luxusní papírové tašky, k jejichž produkci využívá vlastní výsekový stroj. Díky tomu je firma schopna nabídnout velkou kapacitu, flexibilnost a maximální vstřícnost pro klienta. Za největší úspěch považuje ekonomický růst, kdy se tržby od roku 2003 zvýšily takřka dvacetinásobně, a dosažení předních pozic na trhu v oboru. Hlavním produktem jsou papírové, to je ekologické a životnímu prostředí neškodící, tašky, přičemž mnohé z nich jsou vyráběné z recyklovaného či recyklovatelného papíru. „Při jednání s klienty dáváme důraz na rychlost reakcí, serióznost nabídek a maximální kvalitu dodaných produktů,“ uvádí jednatel Miroslav Borkovec.

„Jsme rádi, že vyhrála firma, která pomýšlí na životní prostředí. Je to společnost využívající moderní technologie a která je na tom velmi dobře také z ekonomického hlediska,“ zhodnotila volbu členka poroty Renata Pazourková z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala společnost EBAS zabývající se sériovou kovovýrobou. Třetí místo obsadila firma Interaction, která se věnuje komplexním dodávkám lakovacích materiálů.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Ve Středočeském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Interaction, s. r. o. „Porota ocenila zejména širokou škálu zaměstnaneckých benefitů a možnost dalšího vzdělávání v oboru. Společnost dlouhodobě patří mezi organizace, které významně podporují sociální, kulturní a sportovní projekty. Mimo jiné, podpořili například i Mistrovství republiky handicapovaných dětí v paravoltiži v roce 2017, chráněnou dílnu Letohrádek, dětské domovy a projekt Dobrý skutek zaměřený na podporu dětí s autismem. V minulosti spolupracovali s Ministerstvem životního prostředí při tvorbě legislativy v oblasti zákona o ochraně ovzduší a emisích VOC (těkavé organické látky),“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Středočeského kraje:
1. Svět tašek, spol. s r.o. – výroba papírových tašek (Benešov)
2. EBAS spol. s r.o. – sériová kovovýroba (Benešov)
3. Interaction, s.r.o. – komplexní dodávky lakovacích materiálů (Nupaky)

MONETA Živnostník roku 2019 Středočeského kraje:
1. Zdeněk Moc – soukromý zemědělec (Starý Vestec)
2. Kamila Rubešová – výroba včelích produktů (Kozomín)
3. Sylvie Kroupová – restaurování pozlacených předmětů (Kamenné Žehrovice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Středočeského kraje:
Interaction s. r. o. – komplexní dodávky lakovacích materiálů (Nupaky)