Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek

Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek

21. 9. 2017, nasejablonecko.cz

Odbornou porotu v Liberci nejvíce zaujal Jiří Pačinek, výrobce hutního skla. Kategorii firem ovládla společnost Singing Rock, přední výrobce ochranných pomůcek pro práci ve výškách vyvážející své výrobky do desítek zemí celého světa.

Vítěz kategorie Česká spořitelna Živnostník roku Jiří Pačinek  začínal jako zaměstnanec pro jednu sklárnu. Potkával výtvarníky a  designéry, se kterými byla vždy velká výzva spolupracovat a realizovat  jejich návrhy. Postupem času zjistil, že také on dokáže něco vlastního  navrhnout a k jeho počátečnímu údivu se zákazníkům věci líbily. „Když  jsem prodal svůj první kus, rozhodl jsem se jít do podnikání naplno a  založil si vlastní studio," uvedl Pačinek. Zároveň také rozšířil  portfolio vlastních realizací. Objekty tvaruje zejména z volné ruky.  Vyrábí pro umělce, výtvarníky, designéry, firmy prodávající lustry,  vytváří světelné objekty a prvky do architektury. Jeho zápal a láska k  oboru z něj doslova čiší.

„Zaujal mě podnikatelský záměr a  kvalitní výrobky. Navazuje na tradici sklářů v regionu. Výrobky jsou  originální a uplatní se v řadě odvětví navazujícího sklářského  průmyslu," zhodnotil porotce Pavel Hons z České spořitelny.

Druhé místo získal Jan Kakos, výrobce kvalitních marmelád a džemů.  Ručně vyrábí domácí marmelády a džemy za maximálního využití domácích  surovin. Výrobky následně prezentuje a prodává na trzích a v obchodech  po celé České republice. Od běžně zavedené konkurence v obchodech se  výrazně odlišuje výběrem, kvalitou a vysokým obsahem ovoce ve finálním  výrobku. Džemy obsahují výhradně české ovoce od českých zemědělců. Třetí  příčku obsadila Anna Ondřejíková, která chová skot, kozy a také koně  pro agroturistiku. Má mlékárnu s výrobou kozích sýrů s povolením  prodávat do veřejného stravování i do zahraničí.

Vodafone firma  roku Libereckého kraje, společnost Singing Rock dodává horolezecké  pomůcky a osobní ochranné prostředky pro práci ve výškách. Má celkem  čtyři provozovny, ve dvou z nich vyrábí technický textil, konkrétně  horolezecké a pracovní postroje a pomůcky z textilu. Vedle toho má  provoz zabývající se kovovýrobou (pomůcky pro lezení v ledu, kovové  komponenty pro textilní výrobu) a v neposlední řadě školicí středisko  pro práci ve výškách. „Snažíme se odlišit nabídkou komplexního řešení,  nedodáváme produkt, ale pomáháme zákazníkovi vyřešit konkrétní problém.  Provádíme analýzu daného místa výkonu práce, navrhujeme způsob  bezpečného pohybu, místa ukotvení, dále vybavíme pracovníky  odpovídajícími ochrannými prostředky a zároveň je proškolíme,"  okomentoval marketingový specialista firmy Jan Zámečník. Vůči velkým  hráčům na trhu má firma náskok díky flexibilitě. Umí přizpůsobit výrobek  pro horolezce, natěrače střech, tesaře, obsluhu větrných elektráren, až  po vysoce specializované výškaře na ropných plošinách nebo zaměstnance  integrovaného záchranného systému.

„Rozhodnutí je vždy složité,  celá finálová desítka byla výborná. Mezi porotci nebylo o vítězi pochyb.  Můžeme být na takovou, ve světě známou, firmu právem hrdí," zhodnotil  člen poroty Michal Hájek z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v  hodnocení odborné poroty získala společnost Fatyna. Firma zastupuje  výrobce brzdových systémů, nabízí také šroubení pro vzduchovou soustavu a  další. Zákazníky jsou výrobci přívěsů a návěsů, případně servisy  specializující se na užitkové vozy. Bronzovou příčku obsadila společnost  Black Mountain, která se zabývá výrobou a prodejem dámského oblečení s  důrazem na regionálnost a limitované série. Šije v Liberci nebo jeho nejbližším okolí a vyhledává materiály od výrobců v regionu. Většinovým  produktem jsou sukně. Společnost se snaží šířit myšlenku regionální  výroby (sukně s Ještědem), která je zajímavá, moderní a pohodlná.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná  firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve  spolupráci s Nadací Vodafone. V Libereckém kraji vyhlásily jako  nejodpovědnější společnost Singing Rock, která se věnuje vývoji, výrobě a  prodeji osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky. „Má  přátelské pracovní prostředí s mnoha žádanými benefity a odpovědný  přístup k ochraně životního prostředí. Ve svém regionu patří mezi  významného zaměstnavatele, který podporuje mnoho kulturních a  sportovních akcí. Významně působí v oblasti podpory osob se speciálními  potřebami. Mezi jejich nejznámější akce patří setkání lezců a horolezců  se zdravotním postižením HandiCamp," zdůvodnil volbu Michal Hájek z  Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají  zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních  výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník  roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince  na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Libereckého kraje:1. Singing Rock s.r.o. - výroba ochranných prostředků proti pádu z výšky (Poniklá)2. Fatyna, s.r.o. - velkoobchod s brzdovými systémy a nápravami pro přívěsy a návěsy užitkových vozidel (Jablonec nad Nisou)3. Black Mountain s. r. o. - výroba dámského oblečení (Liberec)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Libereckého kraje:1. Jiří Pačinek - výroba hutního skla (Cvikov)2. Jan Kakos - výroba kvalitních marmelád a džemů (Radostná pod Kozákovem)3. Anna Ondřejíková - výroba sýrů, agroturistika, pořádání kulturních akcí (Habartice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Libereckého kraje:Singing Rock - výroba osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky (Poniklá)