Nejlepší živnostnice v regionu vyrábí zdravé svačinky pro děti | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Nejlepší živnostnice v regionu vyrábí zdravé svačinky pro děti

Nejlepší živnostnice v regionu vyrábí zdravé svačinky pro děti

26. 9. 2019, plzen.cz
26. 09. 2019 | Živnostník roku

Živnostníkem roku v Plzeňském kraji se stala Lenka Havlová. V kategorii firem zvítězil Michal Pešek, majitel PEŠEK Machinery.

Výrobou zdravých svačinek pro děti zaujala plzeňská podnikatelka Lenka Havlová, a stala se tak nejlepším živnostníkem v Plzeňském kraji. Mezi firmami odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila společnost PEŠEK Machinery z Dnešic, která se zabývá kusovou výrobou speciálních strojů.

Se zdravou svačinou nejen pro děti se rozhodla vstoupit na trh Lenka Havlová, která ručně vyrábí müsli tyčinky složené z ovesných vloček, datlí, vlašských ořechů nebo mandlí, medu, másla a samozřejmě sušeného ovoce, které je nesířené a bez přidaného cukru. „Sáhnout po sušence z obchodu mě již omrzelo, chtěla jsem nabídnout alternativu, která je skutečně zdravá, energeticky nabitá, je vždy po ruce a opravdu chutná,“ říká Lenka Havlová. Při výčtu všech ingrediencí v klasických müsli tyčinkách z obchodu si řekla, že je zkusí vyrobit jednodušeji a lépe. A šlo to! Zákazníky jsou především lidé, kteří nakupují farmářské produkty.

Druhé místo získal Josef Štícha ze Zbirohu provozující prodejny smíšeného zboží. Třetí příčku obsadil Radek Kupecký z Plzně, který pokládá a renovuje podlahy.

„Navazujeme na tradice českého strojírenství, vyrábíme strojírenské unikáty precizně a s láskou. Lidé v naší firmě milují strojařinu, na které je na první pohled vidět, že je odvedená s velkou péčí a manuální zručností,“ uvádí Michal Pešek, majitel vítězné firmy PEŠEK Machinery. Firma vyrábí hlavně strojní komplety a svařence, které vyžadují jedinečný přístup a unikátní řešení. Ty dodává do všech odvětví, od automobilového průmyslu až po energetiku. Zajišťuje celkový proces od konzultace přes návrh řešení až po výrobu, instalaci a servis.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala plzeňská společnost PEKASS věnující se projektování a dodávkám strojního zařízení do pekáren. Bronzovou příčku obsadila rovněž plzeňská společnost IMONT, která se zabývá elektromontážními pracemi.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.