Nejlepší živnostník Plzeňského kraje roku 2021 provozuje rodinné restaurace, pivovar a chová skot | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Nejlepší živnostník Plzeňského kraje roku 2021 provozuje rodinné restaurace, pivovar a chová skot

Nejlepší živnostník Plzeňského kraje roku 2021 provozuje rodinné restaurace, pivovar a chová skot

plzenskadrbna.cz, 3. 10. 2021

Vítězi podnikatelské soutěže IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku se stali v Plzeňském kraji společnost RT soft vyvíjející softwarová řešení a podnikatel Radovan Sochor, věnující se kromě zemědělství také gastro a ubytovacím službám.

Do devatenácti let působil vítězný živnostník Radovan Sochor v rodinném byznysu, kde vypomáhal v restauraci a v hotelu. Dva roky pracoval jako HR manažer pro catering. V roce 2013 sbíral zkušenosti v USA v oboru gastronomie a hotelnictví. V současnosti má na starost gastronomickou sekci rodinné živnosti. Založil catering, který je aktuálně výhradním dodavatelem cateringu FC Viktoria Plzeň a TV Prima, převzal vedení dvou restaurací, které patří do rodinného franchisingového řetězce.
Před třemi lety otevřel Sochor pivovar v Nepomuku a rozjel projekt pojízdné prodejny. „V rámci pivovaru experimentujeme i s pivními speciály, vyrábíme čokoládové, jahodové nebo citronové pivo. Ke každému projektu tedy přistupujeme individuálně a chceme, aby byl unikátní a v něčem odlišný,“ říká Radovan Sochor. Baví ho tvořit něco, co je pro zákazníka nové, netradiční a neodolatelné. Vedle toho také chová anguský skot a provozuje pivní hotel.
Stříbro v soutěži živnostníků bere Vojtěch Jurík věnující se ilustracím knížek pro děti. Na třetí příčku se dostala Denisa Huňatá vyrábějící dámské kšandy a designové doplňky.
Vítězná společnost soutěže IBM Firma roku, RT soft, vyvíjí softwarová řešení na míru. Jejími největšími klienty jsou Knihy Dobrovský, Sportisimo, Moravské naftové doly nebo Sazka. „Jsme specialisté na dlouhodobý vývoj. Jsme partnery několika velkých internetových společností, kterým dodáváme kontinuální vývoj jejich aplikací a systémů,“ říká zakladatel společnosti Radek Tančouz.
Tým má více než 35 programátorů. Firma původně začínala opravou počítačů a tvorbou www stránek. Zakázky přibývaly a postupně majitelé přibrali další a další zaměstnance a začali měnit oblast svého podnikání do tvorby softwaru. Služby poskytuje i menším klientům, kteří již mnoho let zůstávají věrní.
Druhé místo mezi firmami obsadila společnost COMTES FHT věnující se výzkumu a vývoji kovových materiálů a technologií jejich zpracování. Bronzový stupínek patří společnosti Od Macháčků, která vyrábí pečené čaje, sirupy a džemy.
Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků obou soutěží se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.