Nový ročník tradičních podnikatelských soutěží je za dveřmi | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Nový ročník tradičních podnikatelských soutěží je za dveřmi

Nový ročník tradičních podnikatelských soutěží je za dveřmi

Od finálového galavečera na pražském Žofíně uplynul již čtvrt rok a tak je nejvyšší čas začít hledat nové hvězdy českého podnikání. Nový ročník podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku je za dveřmi. Takže neváhejte, chyťte svoji šanci a poměřte síly v celorepublikovém podnikatelském klání. Registrace budou probíhat od 18. dubna do 15. června.

​V minulém roce se do soutěží přihlásilo více než 6600 firem a živnostníků z celé České republiky. Prvním krokem k celorepublikovému vítězství je úspěch v krajském kole. Soutěže jsou jedinečné právě díky tomu, že ty nejlepší podnikatele hledají ve všech čtrnácti regionech ČR. Krajský vítěz pak v celostátním kole reprezentuje nejen sám sebe, ale i celý region. U živnostníků rozhoduje o pořadí v kraji porota na základě podnikatelských příběhů, u firem je důležitým faktorem také tzv. finanční „scoring“, který hodnotí ekonomické zdraví společností. Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů.

V roce 2015 získala celorepublikový titul Vodafone Firma roku společnost KOMA MODULAR s.r.o., zabývající se modulární výstavbou.Mezi živnostníky zvítězila a titulem Česká spořitelna Živnostník roku se může pyšnit Rehana Ježková, která vyrábí oblečení pro rodiče, kteří nosí své děti na těle. Vodafone Odpovědnou firmou roku se stala společnost Etnetera, která se zabývá vývojem webů a webových aplikací.

„Vítězství ve Firmě roku nám přineslo především posílení hrdosti spolupracovníků, respekt dodavatelů, ale také velký závazek se neustále zlepšovat a držet firemní kulturu na vysoké úrovni. A úplně nejvíce hodně nových sil a energie,“ Stanislav Martinec, ředitel společnosti KOMA MODULAR, vítěze kategorie Vodafone Firma roku 2015.

„Pokud jsem si od této soutěže něco přála tak to, aby se k nám nebáli přijít noví zaměstnanci kvůli nejistotě nebo prostě proto, že nás neznají a to se vyplnilo. Našla jsem několik velmi dobrých zaměstnankyň a jsem za to velmi vděčná. Jeden z nejkrásnějších okamžiků bylo ráno po vyhlášení výsledků na Žofíně, kdy jsem přišla do práce, a holky mě vítaly se šampaňským a v očích se jim zračila taková hrdost a radost. Byla jsem šťastná, že mohou říct, že se ten jejich risk, odejít do neznáma a začít se mnou vyplácí. A že můžou být hrdé na to, že právě ony tvoří ta naše Andělská křídla,“ Rehana Ježková, vítězka kategorie Česká spořitelna Živnostník roku 2015.

Registrace začínají 18. dubna, a proto neváhejte, chyťte šanci a dostaňte sebe a své podnikání na výsluní.