Papírové tašky uspěly ve Firmě roku Středočeského kraje | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Papírové tašky uspěly ve Firmě roku Středočeského kraje

Papírové tašky uspěly ve Firmě roku Středočeského kraje

18. 10. 2019, Hospodářské noviny
18. 10. 2019 | Firma roku

Luxusní tašky z papíru oslovily porotu v krajském kole soutěže Vodafone Firma roku 2019 ve středních Čechách. Titul Moneta Živnostník roku 2019 Středočeského kraje získal Zdeněk Moc, který se věnuje pěstování zeleniny pro spotřebu v čerstvém stavu. „Jsme rádi, že vyhrála firma, která pomýšlí na životní prostředí. Benešovská společnost Svět tašek využívá moderní technologie a je na tom velmi dobře také z ekonomického hlediska,“ zhodnotila volbu členka poroty Renata Pazourková.

Vítězná společnost vyrábí luxusní papírové tašky, přičemž pružně doplňuje skladové zásoby, které drží na úrovni zhruba jednoho milionu kusů k okamžitému odběru. Díky tomu může nabídnout velkou kapacitu a pružnost. „Při jednání s klienty dáváme důraz na rychlost reakcí i serióznost nabídek,“ uvedl jednatel Miroslav Borkovec.

Za největší úspěch podnik považuje ekonomický růst, kdy se tržby od roku 2003 zvýšily takřka dvacetinásobně, a dosažení předních pozic na trhu v oboru. Mnohé z tašek firma vyrábí z recyklovaného či recyklovatelného papíru.

Druhé místo získala další benešovská společnost EBAS, zabývající se sériovou kovovýrobou. Třetí místo obsadila firma Interaction z Nupak v okrese Praha-východ, která se věnuje komplexním dodávkám lakovacích materiálů.

V soutěži živnostníků zvítězil zemědělec Zdeněk Moc ze Starého Vestce. Po vojně nastoupil do zemědělského družstva a po roce 1989 zprivatizoval jedno ze středisek rostlinné výroby. Vedle klasické rostlinné výroby, obilovin a cukrovky se specializoval na pěstování zeleniny a brambor pro přímou spotřebu v čerstvém stavu.

Druhou příčku obsadila živnostnice Kamila Rubešová, která v Kozomíně vyrábí včelí produkty. Bronz získala Sylvie Kroupová z Kamenných Žehrovic restaurující pozlacené předměty.

V kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2019 ve Středočeském kraji první příčku obsadila výše zmíněná společnost Interaction.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019 a Moneta Živnostník roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.