Pavel Isteník: Plánujeme vybudovat vývojové automatizační centrum | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Pavel Isteník: Plánujeme vybudovat vývojové automatizační centrum

Pavel Isteník: Plánujeme vybudovat vývojové automatizační centrum

Nových technologií není v České republice nikdy dost. A když je tomu ještě v regionu, který podnikatelským potenciálem při srovnání s ostatními zrovna neoplývá, je k oslavě důvodů o to více. Pojďme se seznámit s držitelem titulu Vodafone Firma roku 2020 Karlovarského kraje!

Představte na úvod firmu…
Firma Heinz-Glas Decor sídlí v Hranicích u Aše a jsme celosvětovým lídrem v oblasti vývoje a výroby vysoce kvalitních kosmetických a parfumerských flakonů. Naše brány v Hranicích každý den opouští 600 tisíc flakonů. Ne tedy naplněných, ale prázdných, plní se ve Francii. Jsme největší zaměstnavatel v regionu, snažíme se i region podporovat a rozvíjet, hlavně v oblasti aktivit dětí. Jsme dceřinou společností rodinné firmy Heinz-Glas se sídlem v Německu, která má téměř čtyřsetletou tradici. Firma se předává z generace na generaci, aktuálně je to už čtrnáctá generace.

Zmiňoval jste vývoj. Co si pod tím ve vašem oboru představit?
Při vývoji flakonů se vychází jednoznačně nejdříve ze specifikace a očekávání zákazníka. Ale ten vývoj je také v tom, že našim zákazníkům nabízíme různé nové druhy flakonů, tvarů, dekorací, těch úprav je celá řada. Cílem je, aby když koncový zákazník přišel k flakonku, respektive k parfému, ale co si budeme namlouvat, ten flakon je vidět první, a když ho uvidí, tak aby už nechtěl jinak.

…a na to máte nějaké designéry?
Máme velké vývojové středisko v Německu, kde je nějakých padesát inženýrů, kteří se zabývají designem. U nás v Čechách máme tým o osmi zaměstnancích, kteří se zabývají grafikou, vzorováním a hledáním nových technologií a způsobů dekorací.

Vy, jako Heinz-Glas Decor, jste si prošli také určitým vývojem…
Já ve firmě působím třetím rokem. Dokázali jsme se v rámci celé skupiny Heinz dostat na přední místo, jsme příkladem všem firmám ve skupině, ať je to z pohledu orientace na automatizaci a digitalizaci, ale co je nejdůležitější, je kultura firmy. Tu si musíme budovat a střežit a o to se u nás v Hranicích snažíme.

Pojďme říci něco o zaměstnancích…
Aktuálně máme 340 zaměstnanců. Jelikož naší kompetencí je dekorace, tak potřebujeme grafiky, kteří umějí zpracovat motivy a přání našich zákazníků. Potřebujeme spoustu šikovných lidí co se týče seřizování a nastavování strojů, protože vše je automatizovaná výroba. A máme poměrně velký tým, který se zabývá automatizací, robotizací, programováním. A těší mě, že tým to strašně baví, když vidí za sebou konkrétní výsledek.

Pojďme k vlastní dekoraci…
Naší kompetencí je právě orientace na dekoraci. Konkrétně dekoraci v technologii sítotisku, což je technologie na trhu známá desítky let. Dále se věnujeme dekorací horké ražby a v minulém roce jsme postavili novou výrobní halu, kde jsme instalovali novou technologii, která je orientovaná na postřik a metalizování flakonů, což je technologie, která má vysokou přidanou hodnotu. A je důležité, že takové technologie získáváme do České republiky.

Jaké jsou vize do budoucna?
Plány máme veliké a i přes kovidovou krizi na nich dále pracujeme a realizujeme je. Plánujeme vybudovat vývojové automatizační centrum, kde budeme koncentrovat celý náš tým, který pracuje na inovacích, technologiích a nových způsobech dekorací, do jedné budovy, tak aby měl špičkové kreativní zázemí, aby myšlenky a nápady z týmu, jak se říká, padaly.