Pekárna a láska ke sklu, pod Ještědem zvítězila tradiční řemesla | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Pekárna a láska ke sklu, pod Ještědem zvítězila tradiční řemesla

Pekárna a láska ke sklu, pod Ještědem zvítězila tradiční řemesla

Odbornou porotu nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2015 Libereckého kraje si odnesla tradiční pekárna a cukrárna Mikula Turnov. Česká spořitelna Živnostníkem roku 2015 Libereckého kraje se stal Bedřich Seifert, který se zabývá broušením užitkového a průmyslového skla.

V pátek odmaturoval, v pondělí nastoupil na brigádu a od pekařství už se nehnul. Postupem času se rozhodl vybudovat vlastní pekárnu. „Lišíme se tím, že jsme dokázali uzavřít řetěz, když to řeknu lidově, od mouky, přes pec až po vyrobený rohlík v ruce zákazníka,“ popsal svoji pekárnu jednatel vítězné firmy Jiří Mikula. Poctivá práce a kvalitní výrobky, které stále lákají nové zákazníky. Hlavní důvody proč se pekárně a cukrárně Mikula Turnov daří. „Za největší úspěch považuji to, že jsem dokázal z malé pekárny v nájmu vybudovat úspěšnou společnost dávající práci více než sto lidem a denně uspokojující tisíce zákazníků,“ uvedl Jiří Mikula. „Pekařina je krásné voňavé řemeslo a já věřím, že pokud to budeme dělat dle tradičních receptur jako doposud, vydrží nám spokojení zákazníci a láska k řemeslu až do konce,“ dodal Mikula.

„S pekařstvím spojil celý svůj život a příběh jeho firmy je vzorem pro všechny poctivé a pracovité podnikatele,“ uvedla na adresu pana Mikuly porotkyně Martina Lešová z Vodafone Czech Republic.

Sklářství od srdce k Liberecku patří

Když se v roce 1995 rozhodl podnikat v pronajatých prostorách malé sklárny, měl za sebou práci pro nezvučnější jména sklářství. Dařilo se mu, byl úspěšný, ale bohužel se to neobešlo bez negativní odezvy. „Po dvou letech jsem z důvodů neshod opustil malou sklárnu a pronajal větší prostory v Novém Boru, kde jsem vybudoval největší soukromé brusírny skla v republice,“ osvětlil své začátky Bedřich Seifert. Bohužel se nevyhnul další krizi a nucen opustit pronajaté prostory se rozhodl koupit své vlastní, „zde jsem opět začal budovat provozovnu na broušení skla. I tu jsem v roce 2004 zrušil, tentokrát z vážných rodinných důvodů,“ popsal druhý nečekaný zvrat Seifert.

I když mu osud v mnohém nepřál, své životní lásky se nevzdal a rozhodl se pokračovat dál. „Po čase mi sklářská práce začala chybět, proto jsem se rozhodl jít do toho znovu a koupil jsem další nemovitost, kde do nynější doby provozuji svou brusírnu skla. Sklářství věnuji skoro každou minutu svého času. Když někdo přijde pro radu, rád poradím. I když se může ten dotyčný stát mou konkurencí, věřím, že pokud se bude sklářství dařit, bude se dařit i mě,“ dodal Seifert.

„Sklářství obětoval vše. Svou profesí žije naplno a třikrát dokázal povstat z popela a jít za svojí vášní,“ zdůvodnil volbu vítěze porotce Miroslav Gažovič z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. V Libereckém kraji si tuto cenu odnesla společnost Wassa zabývající se výrobou a prodejem obalových materiálů.

„Dlouhodobá a stabilní firma, která má vlastní školicí středisko, chráněnou dílnu, zaměřuje se na tzv. Greeening, postupnou eliminaci neekologických surovin z výroby a aktivně se podílí na rozvoji regionu formou podpory a organizace nejrůznějších akcí,“ zdůvodnila volbu Martina Lešová z Vodafone Czech Republic.

„Moc se mi líbí, že se na Liberecku drží a rozvíjejí tradiční řemesla. V hojném počtu se objevují také rodinné podniky. Na finalistech oceňuji to, že i přes časté překážky se svým podnikáním dokáží bavit a věnovat mu 100 % svého času,“
zhodnotila krajské kolo členka poroty Silvie Horáková ze společnosti ČEZ Prodej.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2015 Libereckého kraje:
1. Mikula Turnov, s.r.o. (provoz pekárny a cukrárny, výroba nejrůznějšího sortimentu od pečiva až po dorty - Turnov)
2. AKTIVIT, spol. s r.o. (projekce, konstrukce, výroba a dodávka vysoce sofistikovaných produktů šitých na míru zejména v automobilovém průmyslu - Nový Bor)
3. LUCID spol. s r.o. (lisování kovů za studena - Jablonec nad Nisou)

Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Libereckého kraje:
1. Bedřich Seifert
(broušení užitkového a průmyslového skla - Kamenický Šenov)
2. Lucie Hladíková (výroba a prodej moderních bambusových látkových plen - Jablonec nad Nisou)
3. Jan Hradecký (rostlinná výroba se specializací na český česnek - Libštát)

Vodafone Odpovědná firma roku 2015 Libereckého kraje:
Wassa s.r.o. (výroba obalů z papíru, kartonů, hladkých a vlnitých lepenek - Mírová pod Kozákovem)