Pěstitelé hub a výrobce speciálních komponentů, to jsou nejlepší podnikatelé Pardubického kraje | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Pěstitelé hub a výrobce speciálních komponentů, to jsou nejlepší podnikatelé Pardubického kraje

Pěstitelé hub a výrobce speciálních komponentů, to jsou nejlepší podnikatelé Pardubického kraje

Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 si v Pardubickém kraji odnesl pan Jiří Paseka, který se věnuje pěstování jedlých hub. Vítězem krajského kola soutěže Vodafone Firma roku 2015 se stala společnost FOREZ s.r.o., výrobce speciálních komponentů.

​Nejlepší firmou Pardubického kraje se stala společnost FOREZ s.r.o., která se zabývá výrobou komponentů do automobilového a elektrotechnického průmyslu. Během necelých 20 let se malá nástrojárna vypracovala na firmu s téměř 700 zaměstnanci. „Když jsme začínali, chtěli jsme prostě něco zkusit, dělat to pro sebe a s chutí. Jsme rádi, že jsme se dostali až takhle daleko,“ uvedl k začátkům firmy jednatel a finanční ředitel firmy Serge Faltus.

Společnost FOREZ s.r.o. vnímá také nedostatek kvalitních zaměstnanců v technických oborech, a tak se rozhodla zapojit do vzdělávání nastupujících generací. „Začali jsme asi dva roky zpátky a naši odborníci začali docházet do škol. Cílem je lepší orientace dětí v programování, výkresech a jiných technických dovednostech. Připravujeme je nejen pro naši firmu, ale pro celý technický segment,“ dodal Faltus.

„Začínali v počtu 6 společníků a dnes zaměstnávají stovky lidí. Na trhu se pohybují řadu let a daří se jim nejen po ekonomické stránce, ale také se příkladně starají o své zaměstnance,“ řekl o vítězné firmě Martin Luňáček, Senior Manager pro korporátní klientelu Vodafone Czech Republic.

Nezaměstnaní, bez financí a v pronajatých prostorech. To byl začátek cesty manželů Pasekových, čerstvých držitelů titulu Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Pardubického kraje. „Pěstování hub je skoro jako chov zvířat, musíte se o ně starat celý den. Musíte vytvořit ideální podmínky, tvořené jakousi alchymií. Houbám se u nás prostě líbí. Největší radost z toho budou mít naši zákazníci. Celé okolí nám drží palce a my jsme rádi, že jim naše houby chutnají,“ řekl Jiří Paseka.

„Obdivuji velkou životaschopnost podnikání pána a paní Pasekových. Jsou vytrvalí, svým výrobkem naprosto jedineční a houby pěstují s velkou chutí a láskou,“ uvedla na adresu vítězného živnostníka členka poroty Eva Baková, oblastní manažer firemního bankovnictví Česká spořitelna

V každém regionu je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti.V Pardubickém kraji si tento titul odnesla společnost FOREZ s.r.o., pro kterou to bylo již druhé ocenění slavnostního večera.

„Firma je významným zaměstnavatelem a inovátorem Pardubického kraje. Svým osobním přístupem a skrze propracovaný systém pečuje o rozvoj svých zaměstnanců, spolupracuje se školami a podporuje technické vzdělávání u dětí. Navíc nad rámec zákona významně rozvíjí svoji environmentální politiku a snižuje svou ekologickou stopu,“ vysvětlil volbu vítězné firmy Martin Luňáček, Senior Manager pro korporátní klientelu Vodafone Czech Republic.

„U živnostníků mě zaujaly silné lidské příběhy, kdy se mnohdy z nelehkých podmínek lidé propracovali až k 20 letům kvalitní a poctivé práce. Co se týče firem v Pardubickém regionu, jsem mile překvapen různorodostí finalistů. Na jednom místě se sešly ty nejlepší firmy, každá však vyniká v jiném oboru,“ zhodnotil krajské kolo David Podhajský, regionální manažer řízení prodeje pro SME klienty Skupina ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Pardubického kraje 2015:
1. FOREZ s.r.o.
(výroba komponentů do automobilového a elektrotechnického průmyslu - Ostrov)
2.
IMS - Drašnar s. r. o. (výlisky z plastu od A do Z - vývoj, 3D modelování, navrhování, výroba – Česká Třebová)
3. LUX-Ident s.r.o.
(vývoj a výroba datových nosičů fungujících na principu bezkontaktní radiofrekvenční identifikace - Lanškroun)

Česká spořitelna Živnostník roku Pardubického kraje 2015:
1. Jiří Paseka
(pěstování jedlých hub - Skuteč)
2. Michaela Naumecová (výroba marmelád, džemů, povidel a sirupů - Chrudim)
3. Mgr. Eva Urbanová
(prodej Českých bedýnek -Pardubice)

Vodafone Odpovědná firma roku Pardubického kraje 2015:
FOREZ s.r.o.
(výroba komponentů do automobilového a elektrotechnického průmyslu - Ostrov)