Petr Gasparik: Hlavní vizí je mít síť vlastních prodejen | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Petr Gasparik: Hlavní vizí je mít síť vlastních prodejen

Petr Gasparik: Hlavní vizí je mít síť vlastních prodejen

Mezi firmami odbornou porotu v Karlových Varech doslova okouzlila společnost Serafin-byliny. Zabývá se výrobou potravinářských doplňků z bylin. Firmu nám představil její jednatel Petr Gasparik.
27. 09. 2017 | Firma roku

Můžete v krátkosti představit svoji firmu?

Tak zaprvé jsme rodinná firma. Zadruhé vyrábíme potravinové doplňky z bylinek. Všechno, co se dá z bylinek vyrobit, ať už je to čaj, tinktura, sirup, kapsle, kosmetika, tak jsme dnes schopní vyrobit.

Jak taková výroba probíhá?

Částečně ručně a  u nás hlavně s láskou.

Kolik zaměstnáváte lidí?

V současné době zaměstnáváme pět lidí.

Uvažujete o rozšíření?

Ano, uvažujeme o rozšíření. Budujeme momentálně síť vlastních prodejen po celé republice a snažíme se dostat na německý trh. Chceme ale to naše podnikání udržet v nějakém rozumném rozsahu.

Jak se vám daří pronikat na německý trh?

Těžce. Ten náš segment má poměrně striktní zákony a nařízení, které není jednoduché dodržovat. Pro nás vstup do Německa neznamená průzkum trhu, ale vůbec zjistit, co můžeme a co nemůžeme.

Které z vašich výrobků jsou nejoblíbenější?

Naše výrobky jsou sezonní záležitost. To znamená, když jsou Vánoce, prodávají se výrobky na trávení. Když je období maturit, tak mladí používají výrobky na stres. V létě pak jdou nejlépe výrobky na běžné pití. Celkově úplně nejvíce u nás jdou výrobky na překyselení žaludku. To je trendy.

Jaké máte ve firmě vize?

Naše vize je hlavně udržet kvalitu produktů. Ať už se budeme rozšiřovat, expandovat nebo dělat nové produkty, chceme udržet kvalitu a přes to nejede vlak. Jinak hlavní vizí je mít síť vlastních prodejen.

Jak chcete udržet kvalitu?

Musí to ty lidi bavit a musí tomu věřit. My naše zaměstnance nebereme jako zaměstnance, ale jako rodinu. Snažíme se k nim tak přistupovat, aby práci dělali s láskou.

Jaké byliny jsou nejčastěji základem vašich produktů a které jsou nejoblíbenější?

My používáme bylinné směsi. Nejčastějšími bylinkami jsou – mezi sušenými bylinami – v Čechách známá kopřiva, máta, tužebník, třezalka. V tinkturách lichořeřišnice nebo ostropestřec.