Petra Plemlová: Máme absolutně famózní zákaznice, které samy sobě říkají ,unuačkyʻ | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Petra Plemlová: Máme absolutně famózní zákaznice, které samy sobě říkají ,unuačkyʻ

Petra Plemlová: Máme absolutně famózní zákaznice, které samy sobě říkají ,unuačkyʻ

Na pár otázek o jejím podnikání jsme se zeptali majitelky firmy, která zazářila na vyhlašování krajských vítězů Vodafone Firma roku Jihočeského kraje. Petra Plemlová je skutečně nezdolná osoba.
09. 10. 2017 | Firma roku

Jak byste představila svou firmu?

Jsme firma, které je na českém trhu v podstatě čerstvě vylíhnutá. Prakticky dva roky jsem podnikala doma z obýváku. Poslední dva roky už reálně podnikám se zaměstnanci. Mám dvě činnosti, kterými se zabývám, a jedna je e-shop unuodesign, což je prodej látek, včetně látek s atesty pro děti do tří let, které dodáváme výrobcům i maminkám, které si chtějí být jisté kvalitou. Druhý e-shop unuo.cz, tam vyrábíme dětské látkové plenky, rostoucí softshellové oblečení a všechno, co patří k dětem do tří let.

Proč jste se zaměřila právě na tento druh podnikání?

Já jsem se k tomu dostala takříkajíc jako slepý k houslím. Zůstala jsem sama se svými čtyřmi dětmi a neměla jsem moc možností, protože nejmladší holčičce byly tři měsíce a chlapeček měl necelý rok, takže jsem se rozhodla, že začnu podnikat. Já už jsem si pár měsíců před tím, než začala to nutnost podnikat, kupovala látky a z přebytků dělala oblečení pro děti. Ale jsem holka šetřivá, takže jsem si kupovala větší množství, velkoobchodně. Pak jsem dostala angínu a řekla si, že to je ta pravá chvíle, kdy vydržím čtyři dny se nehnout z místa, a tak jsem si vytvořila první e-shop. Takže cesta s těmi dětmi byla předšlapaná.

Jak se vám daří skloubit péči o děti s podnikáním?

Je to náročné, ale mně pánbůh dal spoustu energie, spoustu skvělých vlastností a předností a jedna z nich je, že já nepotřebuji skoro spát. Já spím prakticky čtyři hodiny denně. Když děti v deset usnou, tak jdu zase pracovat.

Kam byste se chtěla dostat za několik let?

Tak vzhledem k tomu, že naše firma roste poslední čtyři roky meziročně zhruba o 300 až 400 %, tak jsme všechny mé cíle přesáhli už hrozně dávno. Mým největším cílem je teď stabilizace a ukotvení na českém trhu a zajištění, abychom byli schopni procesně všechno zvládnout. To tempo je opravdu vražedné a málokdo ho vydrží. Bylo by dobré, abychom se stabilizovali a byli schopni takové dovolené...

Jaké jsou nejoblíbenější výrobky?

Mezi mé nejoblíbenější produkty, které patří mému srdce, jsou kalhotkové pleny. Ty vznikaly z malých kousků látky, které mi zbyly poté, co je můj manžel, který bohužel psychicky onemocněl, zničil proléváním oleje. Od té doby jsou naše pleny rozpůlené v polovině. Jedna polovina, ta hezká, potištěná, ta je na zadečku, tak ta mi vždy připomene, z čeho naše firmy vyrostla. Je to opravdu zázrak, že jsme tam, kde jsme.

Jak komunikujete se zákazníky?

My máme absolutně famózní zákaznice, které samy sobě říkají ,unuačkyʻ. Sedmdesát procent zákazníků se na náš e-shop vrátí vícekrát než čtyřikrát ročně, což je velmi nádherné číslo v e-commerce.

Daří se vám i v zahraničí…

My jsme celkem v sedmi zemích, máme velké štěstí, že se nám velkoobchodníci ozývají sami. Celé tři měsíce jsme v létě šili do zásoby a v září bylo za dva týdny vyprodáno.