Pleas a učitel angličtiny jsou nejlepší na Vysočině | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Pleas a učitel angličtiny jsou nejlepší na Vysočině

Pleas a učitel angličtiny jsou nejlepší na Vysočině

Právo, 8. 10. 2021

Firmou roku na Vysočině se letos stal výrobce prádla Pleas v Havlíčkově Brodě s více než 600 zaměstnanci. Krajské kolo soutěže Živnostník roku vyhrál učitel angličtiny Bronislav Sobotka z Koněšína, který má kurzy i na internetu.
V Pleasu, oceněněném jako ekonomicky neúspěšnější firma, se šije denní a noční prádlo. Během roku firma vytváří dvě rozsáhlé kolekce pánského a dámského nočního zboží, na léto kolekci oblečení pro volný čas.
Druhé místo v hodnocení odborné poroty mezi podniky získala humpolecká společnost MHA, která se zabývá podporou marketingových aktivit. Třetí firma Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou se věnuje technologiím na úpravu pitné vody.

Živnostník a Srdcař

Vítězný živnostník Bronislav Sobotka několik let učil angličtinu v Oxfordu. Přednáší na Masarykově univerzitě, školí učitele. Podle organizátorů soutěže má nejsledovanější český kanál o angličtině na YouTubu i navštěvovaný online kurz angličtiny. Vyhrál i doprovodnou kategorii Živnostník roku Srdcař určenou těm, kteří dokázali v podnikání překonat různé nástrahy osudu.
Druhou příčku mezi živnostníky na Vysočině obsadil Petr Vondrák z Velké Bíteše, který se zaměřil na vstřikování termoplastů. Třetí místo patří Tereze Černé z Jihlavy provozující bezobalový obchod.