Plzeňským firmám kraluje výrobce doplňků stravy, nejlepším živnostníkem je truhlář se specializací na designový nábytek | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Plzeňským firmám kraluje výrobce doplňků stravy, nejlepším živnostníkem je truhlář se specializací na designový nábytek

Plzeňským firmám kraluje výrobce doplňků stravy, nejlepším živnostníkem je truhlář se specializací na designový nábytek

Odbornou porotu v západočeské metropoli nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2017 Plzeňského kraje získala společnost RAPETO, která patří k předním výrobcům doplňků stravy a zpracovatelům pivovarských kvasnic. Česká spořitelna Živnostníkem roku 2017 Plzeňského kraje se stal truhlář Jiří Procháska, který se dokázal se svým nábytkem prosadit i v zahraničí.

Práce Jiřího Prochásky se skládala z projektů od psí boudy, až po vybavení pensionů. Koupený objekt staré drůbežárny v Dýšině u Plzně, ve kterém působí, se postupně změnil v moderní areál truhlářské výroby s novou výrobní halou a obráběcí centrem s CNC stroji. Investoval do lakovny, automatického odsávání a nezávislého a ekologického vytápění celého areálu, a to ze zbytků tepla ve výrobě. „V současné době dokončujeme vlastní showroom a investujeme do softwarového vybavení pro konstrukci a speciální pětiosé obrábění,“ přiblížil Jiří Procháska. Je schopen dodat kompletní vybavení interiérů (kuchyně, koupelny, obývací pokoje), kancelářský nábytek nebo designové vybavení prodejen světových značek, jako jsou například CalvinKlein a Adidas.

„Pan Procházka podniká v oboru 25 let. Jeho zákazníky jsou světové řetězce, dělá vybavení pro jejich prodejny. Sám působí velmi skromně, přesto je ve svém podnikání velmi úspěšný,“ okomentovala volbu poroty jedna z jejích členů Veronika Pejřimovská z České spořitelny.

Stříbro v Plzni vybojovala Alena Kyrálová, která vyrábí skleněné korálky. Šperky kompletuje na chirurgickou nerezovou ocel, která je vhodná i pro alergiky. Bronzovou příčku obsadila Šárka Škodová. Její činnost se zaměřuje na práci s dětmi metodou PlayWisely, která pracuje s potenciálem dětského mozku.

Mezi firmami suverénně zvítězila společnost RAPETO, která se řadí k předním tuzemským výrobcům doplňků stravy a ve zpracování pivovarských kvasnic patří k evropským lídrům. Sortiment výrobků prodává v lékárnách, úspěšně se věnuje výrobě nejen pro tuzemské, ale i zahraniční firmy na západ, východ, sever i jih od hranic České republiky. Doplňky stravy jsou určeny všem věkovým skupinám a dětem od 3 let. „Každým rokem modernizujeme výrobní zařízení, rozšiřujeme výrobní kapacitu, zavádíme nové technologie. Investice do modernizace se vždy vyplatily, a tak plánujeme další,“ uvedl majitel firmy Radek Sajvera.

„Vybrali jsme ryze českou společnost, regionální společnost. Velmi rychle se dovedla vypracovat. Je to velmi stabilní společnost z malého městečka, která dnes dobývá Evropu a nejen ji,“ zhodnotil volbu člen poroty Jan Kučera z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost IMONT, specialista na energetická zařízení. Jejím hlavním zaměřením jsou elektromontážní práce v kompletním rozsahu od optických či metalických datových sítí, požární a zabezpečovací systémy, rozvody nízkého napětí a také práce na vysokém napětí. Třetí místo ve volbě poroty získala společnost DOMO-ELEKTRO, obchod s domácími a kuchyňskými spotřebiči.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Plzeňském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost RAPETO. „Podporují vzdělávání zaměstnanců, zajištují stabilní pracovní prostředí s množstvím motivujících faktorů a zakládají si na rovných právech žen na pracovišti. V environmentální oblasti prosazují principy odpovědné výroby a spotřeby a snaží se stále snižovat uhlíkovou stopu svého podnikání. V regionu patří mezi tradiční podporovatele sportovních a sociálních projektů – od mladých až po seniory,“ zdůvodnila volbu Adriana Dergam, ředitelka udržitelného podnikání z Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Plzeňského kraje:
1. RAPETO, a.s. – výroba doplňků stravy (Kokašice)
2. IMONT spol. s r.o. – elektromontážní práce (Plzeň)
3. DOMO–ELEKTRO s.r.o.  obchod s domácími a kuchyňskými spotřebiči (Chodská Lhota) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Plzeňského kraje:
1. Jiří Procháska  výroba nábytku a interiérový design (Dýšina)
2. Alena Kyrálová  sklářství a šperkařství, výroba skleněných korálků a zvířátek (Sušice)
3. Šárka Škodová  práce s dětmi (Dnešice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Plzeňského kraje:
RAPETO, a.s.  výroba doplňků stravy a zpracování pivovarských kvasnic (Kokašice)

Kontakt pro média:

David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz