Podnikání v Olomouckém kraji dominují Tvarůžková cukrárna a výroba cementotřískových desek | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Podnikání v Olomouckém kraji dominují Tvarůžková cukrárna a výroba cementotřískových desek

Podnikání v Olomouckém kraji dominují Tvarůžková cukrárna a výroba cementotřískových desek

Živnostnice Blanka Poštulková zaujala svou úspěšnou výrobou unikátních specialit z olomouckých tvarůžků. Mezi firmami odbornou porotu doslova uchvátila společnost CIDEM, která je evropským lídrem ve výrobě cementotřískových desek.

Vítězná živnostnice Blanka Poštulková se dovedla prosadit s netradičním výrobkem. „Spolu s rodiči jsme spojili náš vztah k místu, odkud pocházíme, s vášní k dobrému jídlu a nápad byl na světě. Krátce před mojí maturitou jsme začali péct tvarůžkové moučníky a připravovat tvarůžkové bramboráčky,“ uvádí Poštulková. Začátky se zcela novým produktem v gastronomii nebyly lehké. Od jednání s úřady při schvalování výroby, přes bourání předsudků o aroma a chuti olomouckých tvarůžků, až po nedůvěru konzervativních zákazníků. Nakonec se podařilo prorazit se zcela unikátní konceptem a novým produktem, a podpořit tak zvýšení zájmu o gastroturistiku v rámci celého regionu. Navíc ve dveřích cukráren potkávají také stále více zahraničních výletníků. Její úplnou novinkou jsou sušenky z tvarůžků.

„Podstatné je to, že paní Poštulková představuje typickou regionální živnostnici, bezvadně dovede využít regionální produkt. Porota se na jejím vítězství shodla jednoznačně,“ okomentoval volbu poroty jeden z jejích členů Petr Vavřín z České spořitelny.

Stříbro v Olomouci vybojovala Dagmar Ponechalová, která se věnuje průzkumu konkurenčního prostředí a kooperačního potenciálu u našich polských sousedů s aktivním vyhledáváním obchodních partnerů pro české podnikatele. Bronzovou příčku obsadil Aleš Valnoha, který pořádá zájezdy za vojenskou historií.

Mezi firmami suverénně zvítězila společnost CIDEM Hranice. Ve svém moderním výrobním závodě vyrábí atraktivní deskový materiál současnosti, cementotřískové desky. Je v současnosti největším výrobcem těchto desek v Evropě. Deskový materiál se hodí pro podlahové systémy, půdní vestavby, akustické obklady, odvětrané fasády, protipožární aplikace a další. Vyváží se do zemí Afriky, Asie a Jižní Ameriky. „Díky kvalitě našich výrobků, stabilitě, dostupnosti, profesionálním službám a otevřené komunikaci se zákazníky chceme být nejlepším řešením v oblasti obkladů stavebních konstrukcí, protipožárních aplikací, podlahových a fasádních systémů,“ popsal společnost předseda představenstva Tomáš Vavřík. Firma úzce spolupracuje s místními základními a středními školami. Podílí se na společenských akcích pořádaných místními spolky a městem.

„Velmi mě zaujal příběh vítězné společnosti, stejně jako její produkt. Výborně reprezentuje Olomoucký kraj, je to jeden z největších zaměstnavatelů na Hranicku a v Olomouckém kraji vůbec,“ zhodnotil volbu člen poroty Kamil Homola z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Senior Flexonics Czech, výrobce komponentů pro automobilový průmysl. Třetí místo ve volbě poroty získala společnost CONSTRUSOFT, která dodává specializovaný software pro stavební firmy.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Olomouckém kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost CIDEM Hranice. „Patří ve svém kraji k významným zaměstnavatelům. Svým zaměstnancům nabízí řadu benefitů, podporuje jejich další vzdělávání a vychází vstříc zaměstnancům na rodičovské dovolené. Ve svém regionu úzce spolupracuje se základními a středními školami, podporují společenské akce pořádané místními spolky. Prostřednictvím spolufinancování ze strukturálních fondů EU instalovali výkonnější filtrační jednotku pro snížení množství emisí tuhých znečišťujících látek při zpracování dřevní hmoty,“ okomentovala volbu Jolana Hájková z Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Olomouckého kraje:
1. CIDEM Hranice, a.s. – výroba cementotřískových desek (Hranice)
2. Senior Flexonics Czech s r.o. – výroba komponentů pro automobilový průmysl (Olomouc)
3. CONSTRUSOFT s.r.o.  vývoj a distribuce software pro stavebnictví (Přerov) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje:
1. Blanka Poštulková  tvarůžková cukrárna (Loštice)
2. Dagmar Ponechalová  marketing v podobě prováděných tržních analýz (Jeseník)
3. Aleš Valnoha  organizování zájezdů s vojensko-historickou tématikou (Zábřeh)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Olomouckého kraje:
CIDEM Hranice, a.s.  výroba cementotřískových desek (Hranice)

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz