Podnikání v Praze dominují rekonstrukce s přidanou hodnotou a fotoslužby všeho druhu | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Podnikání v Praze dominují rekonstrukce s přidanou hodnotou a fotoslužby všeho druhu

Podnikání v Praze dominují rekonstrukce s přidanou hodnotou a fotoslužby všeho druhu

Praha zná své podnikatelské šampióny. Mezi firmami zvítězila společnost CeWe Color, která podniká v oboru fotoslužeb. Kategotii živnostníků ovládl projektant a konzultant rekonstrukcí Martin Perlík.

Už od střední školy pomáhal Martin Perlík svému otci projektantovi a jeho kolegům při práci na projektech nejrůznějších staveb. Hnán touhou po svobodném podnikání a celoživotním vztahem k projektování staveb se v roce 2003 rozhodl podnikat na vlastní pěst. „Stavařinu máme v rodině a tak jsem ani jinou cestu neřešil. Považoval jsem to za svoji obživu a nijak neřešil motivace, ani vize do budoucna. Skutečný zlom nastal v roce 2010, kdy se seběhlo několik věcí najednou. Složil jsem zkoušky a stal se autorizovaným inženýrem,“ popsal začátky podnikání Martin Perlík. Ve shánění zakázek postupoval netradičně, ale držel se své vlastní podnikatelské linie. „Nespoléhám na to, až přijdou zakázky ke mně, zákazníky hledám přímo. Práce přímo s majiteli domů mě baví daleko více, protože si mých rad daleko víc váží,“ vysvětlil Perlík. Ke klasickému portfoliu služeb projektování pak přidal také rekonstrukce a jednou ze svých inovací dokázal zaplnit dosud nepovšimnutou díru na trhu. „Odlišuji se specializací čistě na rekonstrukce a osvětovou činností pro laickou veřejnost v této oblasti. Hlavní novinkou posledního roku je unikátní seminář "Nebojte se rekonstrukce domu", kde vysvětluji účastníkům na příkladech skutečně realizovaných staveb, co je při rekonstrukci čeká,“ doplnil Perlík.

„Tradiční podnikání v netradiční formě, která nabízí nejen kvalitní a osvědčené metody, ale také nové služby s přidanou revitalizační a edukační hodnotou,“ okomentoval důvod volby porotce Martin Svoboda z České spořitelny.

FOTOLAB zná přece každý, teď je čas poznat CeWe Color

I když název tolik nenapoví, vítěznou firmu zná každý. Jak to? Kdo zná FOTOLAB, znáte taky CeWe Color. Portfolio firmy je velmi působivé. Cokoli si ve světě fotek namanete, to mají, ale kde se firma vzala? Historie firmy sahá do závěru revolučního roku 1989, kdy parta nadšenců založila firmu FOTOLAB a začala pod touto značkou vyrábět fotografie z barevných a negativních filmů a tím konkurovat tehdejšímu monopolnímu výrobci fotoslužeb - družstvu FOTOGRAFIA. Od roku 1995 je FOTOLAB součástí nadnárodního koncernu CEWE, který je největším výrobcem fotoslužeb v Evropě. A recept na úspěch? „Inovace a 100% servis zákazníkům. Pravidelně monitorujeme nejenom trendy ve světě fotografie, ale i chování a potřeby našich zákazníků. Mezi výrazné inovace patří změny dané pokračující technologickou revolucí a způsoby, jak dnes lidé pořizují fotografie a způsoby komunikace a servisu našim zákazníkům - čím dál více komunikujeme s menšími cílovými skupinami, které se pod naší režií vzájemně inspirují a nám tím dávají konkrétní informace pro další rozvoj a směr našeho podnikání,“ uvedl Libor Rambousek, člen představenstva odpovědný za výrobu.

„Nejsilnější hráč ve svém oboru, nejširší portfolio služeb a neustálé inovace, které jdou ruku v ruce nejen s technologiemi, ale také s přáním zákazníků,“ okomentoval důvody své volby člen poroty Patrik Bartheldy z Vodafone Czech Republic.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2016. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Praze si tuto cenu odnesla společnost CeWe Color, která tak druhým oceněním završila svůj úspěšný večer. „Společnost, která podniká na základě jasně definované a implementované strategie udržitelného podnikání, která zahrnuje ekonomickou odpovědnost vůči akcionářům, vztahy s dodavateli i zákazníky, odpovědnost vůči zaměstnancům, místní komunitě a samozřejmě i životnímu prostředí. Příkladné jsou i principy odpovědné spotřeby a výroby, které CeWe Color prosazuje,“ zdůvodnil volbu Patrik Bartheldy z Vodafone Czech Republic.

„Praha je, co se týče podnikání velmi unikátní. Na jednu stranu sem směřují všechny mladé, technologicky zdatné a inovativní firmy, ale zároveň se tu objevují tradiční živnostníci a řemesla. Dohromady pak vzniká byznysový kolorit, který zlepšuje celkový obraz hlavního města,“ zhodnotila krajské kolo členka poroty Silvie Horáková z ČEZ ESCO.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2016, Česká spořitelna Živnostník roku 2016 i Vodafone Odpovědná firma roku 2016 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2016 Hlavního města Prahy:

1. CeWe Color, a.s. - výroba fotoslužeb pod nadnárodní značkou (Praha 4)

2. Petra Clinic health s.r.o. - provozování kliniky estetické medicíny (Praha 1)

3. CLEVER MINDS s.r.o. - vývoj a výroba papírových výrobků (Praha 5)

Česká spořitelna Živnostník roku 2016 Hlavního města Prahy:

1. Martin Perlík - projektant a konzultant pro rekonstrukce rodinných domů a bytů (Praha 9)

2. Eva Plzáková -výroba sportovního oblečení (Praha 3)

3. Erika Merjavá - umění a dramatické a divadelní práce (Praha 4)

Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Hlavního města Prahy:

CeWe Color, a.s. - výroba fotoslužeb pod nadnárodní značkou (Praha 4)