Podnikatelka z Nového Jičína je Živnostníkem roku | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Podnikatelka z Nového Jičína je Živnostníkem roku

Podnikatelka z Nového Jičína je Živnostníkem roku

5.11.2016 polar.cz str. 00 Nový Jičín, Petra Dorazilová

​Živnostníkem roku v rámci Moravskoslezského kraje se stala novojičínská podnikatelka Ludmila Kocourková. Obchodního ducha v sobě nalezla hned na počátku 90tých let a své aktivity rozvíjí v oblasti potravinářství.

Do 17. ročníku soutěže Živnostník roku nominoval Ludmilu Kocourkovou Czechinvest. V krajském kole uspěla v konkurenci dalších více než 430 živnostníků.

Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín

“Můžeme považovat toto za velký úspěch novojičínské podnikatelky, protože ta konkurence je dost velká a nebývá tak často, aby i v tomto oboru Novojičíňák uspěl,”

Do podnikání se Ludmila Kocourková pustila hned v roce 1991.

Ludmila Kocourková, Živnostník roku MS kraje 2016

“Začala jsem podnikat v nebytových prostorách na Masarykově náměstí, protože jsem tam předtím pracovala, tak jsem se zúčastnila dražby ,a zažali jsme, jako děláme stále, teplou a studenou kuchyni,”

Později otevřela v Novém Jičíně druhé bistro a rozšířila podnikatelské aktivity o pěstitelskou pálenici a stáčení minerální vody v rodném Jeseníku nad Odrou.

V roce 2014 udělila Potravinářská komora České republiky této minerální vodě oprávnění k užívání loga Český výrobek.

Ludmila Kocourková, Živnostník roku MS kraje 2016

“Je to velký boj, ale už se člověk na to dal, tak musí stále bojovat, je to těžké, ale mě práce baví a pokud to ještě jde, jak to jde, tak jsme za to vděčni,”

Tato podnikatelka dává práci zhruba 30 lidem.

Čtrnáct krajských držitelů titulu Živnostník roku teď do 15. listopadu soupeří o celorepublikové finále, kam může postoupit sedm z nich. Rozhoduje veřejnost hlasováním prostřednictvím sms.

URL| https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11...