Podnikatelská roadshow se nezadržitelně blíží | Firmaroku.cz
Aktuality > Podnikatelská roadshow se nezadržitelně blíží

Podnikatelská roadshow se nezadržitelně blíží

Už 13. září startujeme krajská kola dvanáctého ročníku soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku. Spousta zajímavých podnikatelských i životních příběhů, pracovního nasazení, úspěchů a neotřelých nápadů. To nás čeká ve 13 krajích a v Hlavním městě Praze od poloviny září do poloviny října. Začínáme v Královéhradeckém kraji.

Do jednotlivých krajských finále se dostala opravdu široká škála podnikatelů a živnostníků. Firmy, které jsou už úspěšně schopné nabízet své produkty a služby na evropském i světovém trhu, ale i společnosti pokrývající regionální potřebu a přinášející řadu inovací. U živnostníků najdeme mnoho neotřelých nápadů, které možná čeká velká budoucnost. Máme se na co těšit!

V krajských finále se utká vždy deset firem a deset živnostníků. Součástí večerního programu budou také interaktivní prezentace odborníků na vybraná témata – inovace v podnikání, společenská odpovědnost v podnikání, ochrana majetku podnikatelů a business etiketa.

Hlavním cílem podnikatelských soutěží je především rozvoj českého podnikání a podpora malých a středních firem. Z každého krajského setkání vzejde jeden celorepublikový finalista pro soutěž Vodafone Firma roku a jeden celorepublikový finalista pro soutěž Česká spořitelna Živnostník roku.

Titul Živnostník roku vloni získal umělecký šperkař David Lomos. „Hlavním odlišujícím faktorem mých šperků je čas, který nad nimi společně se zákazníky strávíme. Jde o vzájemnou spolupráci, o to, aby přesně věděli, co se za jejich šperkem skrývá, protože pro většinu z nich to není pouze věc, ale osobní příběh,“ dodal po slavnostním vyhlášení vítězný živnostník.

Titulem Firma roku se pyšní HOKAMI, výrobce elektroniky, která se vyváží do celého světa. „Myslím, že vítězství v této prestižní soutěži pomohlo utvrdit naše zákazníky v tom, že jsme firma, se kterou stojí za to spolupracovat. Osobně si myslím, že snad ještě více si našeho úspěchu váží naši zahraniční zákazníci. Nákupní manažeři v zahraničních firmách často na meetincích před svými kolegy citují, že vybrali kdysi správně svého dodavatele a dále rozvíjí spolupráci,“ říká dnes majitel společnosti Josef Suska.

 Bude se vyhlašovat také Vodafone Odpovědná firma. Šanci mají ti, co se chovají odpovědně ke svému okolí, myslí na ekologii i sousedy, ale také na své vlastní zaměstnance. Podporu nových a zajímavých podnikatelských nápadů zajistí druhý ročník kategorie Česká spořitelna Nejlepší Startup. Úspěšným se otevře cesta k účasti v akceleračním programu StartupYardu s možností získat až 30 000 eur a vedení od významných investorů.