Podnikatelské soutěže ve Středočeském kraji ovládlo vzdělávání předškoláků a inovace v oblasti mikrobiálních přípravků | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Podnikatelské soutěže ve Středočeském kraji ovládlo vzdělávání předškoláků a inovace v oblasti mikrobiálních přípravků

Podnikatelské soutěže ve Středočeském kraji ovládlo vzdělávání předškoláků a inovace v oblasti mikrobiálních přípravků

Ve Středočeském kraji odbornou porotu nejvíce zaujala a titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala Veronika Fílová, která se stará o rozvoj a vzdělávání předškolních dětí. Vodafone Firma roku 2015 Středočeského kraje nese název Bio Agens Research and Development – BARD. Společnost podniká v oblasti výzkumu a vývoje mikrobiálních přípravků.

Vítězná společnost se zabývá výzkumem, vývojem a následnou výrobou mikrobiálních přípravků s účinnými látkami pro použití v humánní, veterinární a komunální oblasti. Dlouholetý výzkum byl uzavřen patentem roku 2010. „Naše výrobky obsahují mikroorganismus, díky kterému se mohou snížit náklady na používání antibiotik. U přípravků nebyly zaznamenány vedlejší, natož nežádoucí účinky ani u skupiny osob se sníženou imunitou a dětí. Inovace našich výrobků se zaměřuje hlavně na uživatelský komfort při aplikaci našich přípravků. Naše použití mikroorganismu Pythium oligandrum pro medicinské, veterinární a komunální aplikace je unikátní i z celosvětového pohledu,“ osvětlil podnikání ředitel společnosti Radim Klimeš. Proto se společnost v poslední době zaměřila na vědecké zkoumání mechanismu a jeho působení, „na tomto problému spolupracujeme s vědci z vysokých škol a Akademie věd ČR,“ dodal Klimeš

„Dlouhodobě stabilní firma, která svým působením přesahuje hranice naší země. To co dělají, dělají dobře, což dokazují nejen patentované produkty, ale také vynikající ekonomické výsledky,“ okomentoval vítěznou firmu člen poroty Lukáš Krupička z Vodafone Czech Republic.

Moderní vzdělávání pro předškolní děti

Licenční program na rozvoj pohybových a rozumových dovedností dětí od 4 měsíců do předškolního věku je hlavní náplní práce paní Fílové. Program PlayWisely rozvíjí zejména zrakové a jazykové dovednosti - hrubou a jemnou motoriku, koordinaci pohybu, orientaci v prostoru, rovnováhu a to vše v souladu s psychomotorickým vývojem dítěte. „Základem PlayWisely programu je sada speciálních výukových karet, které jsou variací obrázků, zvuků, slov, čísel, barev, velikostí a tvarů. Ve spojení s metodou orientace ve směrech tvoří ojedinělý balíček aktivit přinášejících dětem radost z pohybu, poznávání nových věcí a pevné rozumové a pohybové základy pro budoucí učení, sport a život. Děti se navíc naučí se lépe soustředit a dokončovat aktivity,“ uvedla vítězná živnostnice.

„Zaujalo mě především to, že podnikání paní Fílové se neustále vyvíjí, inovuje a přináší zcela jedinečné vzdělávání dětem a to ve spolupráci s nejvýznamnějšími institucemi světa,“ uvedl na adresu vítěze porotce Leoš Nekula z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. Ve Středočeském kraji toto ocenění získala společnost THIMM Obaly. Firma zpracovává a vyrábí obaly z vlnité lepenky a pomáhá při optimalizaci balících procesů.

„Dlouhodobě stabilní firma, která za své designy získala řadu cen. Samozřejmostí je pro firmu zajišťování neustálého vzdělávání svých zaměstnanců. Výrazně se podílí také na rozvoji a podpoře regionu,“ zdůvodnil volbu Lukáš Krupička z Vodafone Czech Republic.

„Líbila se mi různorodost odvětví, které se tu dnes objevily. Ať už firmy dlouhodobé či nováčci na poli podnikání zaujali velkou mírou inovací a jsou signálem, že v České republice se stále objevují nové a zajímavé projekty,“ zhodnotila krajské kolo členka poroty Silvie Horáková ze skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Středočeského kraje 2015:
1. Bio Agens Research and Development - BARD
(výzkum, vývoj a následná výroba mikrobiálních přípravků s účinnými látkami pro použití v humánní, veterinární a komunální oblasti - Únětice)
2.
THIMM Obaly (zpracování a výroba obalů z vlnité lepenky a pomoc při optimalizaci balících procesů - Všetaty)
3.
ENERGON Dobríš (montáže, opravy, údržba a projekce vyhrazených elektrických zařízení - Dobříš)

Česká spořitelna Živnostník roku Středočeského kraje 2015:
1.
Veronika Fílová (rozvoj a vzdělávání předškolních dětí - Dolní Břežany)
2.
Lucie Bártová (reklamní, inzertní a informační časopisy, grafické návrhy - Sedlčany)
3.
Zdeněk Moc (zemědělství - rostlinná výroba se zaměřením na tržní zeleninu a brambory - Starý Vestec)

Vodafone Odpovědná firma roku Středočeského kraje 2015:
THIMM Obaly
(zpracování a výroba obalů z vlnité lepenky a pomoc při optimalizaci balících procesů - Všetaty)