Pražskému byznysu vládnou vývojáři bezkontaktního měření a veřejně prospěšná recyklace oblečení | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Pražskému byznysu vládnou vývojáři bezkontaktního měření a veřejně prospěšná recyklace oblečení

Pražskému byznysu vládnou vývojáři bezkontaktního měření a veřejně prospěšná recyklace oblečení

Titul Vodafone Firma roku 2015 si v Praze odnesla společnost Workswell. Firma rozvíjí a aplikuje nové trendy v oblasti bezkontaktního měření teploty. Mezi živnostníky odbornou porotu nejvíce zaujala a ocenění Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala Markéta Borecká, která prostřednictvím projektu FOREWEAR recykluje staré oblečení.

Workswell vznikla jako StartUp studentů během studia na FEL ČVUT. Jan Kovář a Jan Sova ji založili v pátém ročníku. Motivací pro založení vlastní firmy byla snaha a vize vyzkoušet vlastní nápady a řešení v oblasti elektrotechniky a automatizace. „Jedním z hlavních cílů je rozvoj a aplikace nových trendů v oblasti bezkontaktního měření teploty a strojového vidění,“ osvětlil podnikání zakladatel společnosti Jan Sova.

Společnost dodává své systémy do nejrůznějších odvětví průmyslu. „Od konkurence se snažíme odlišit vlastními produkty i vlastními řešeními. Jsme jedinou firmou ve Střední Evropě, která vyrábí vlastní termokamery a to včetně příslušného vizualizačního softwaru. Výrobky, které do České republiky importujeme, nabízíme vždy s dodatečnou přidanou hodnotou, a to ať jde o školení nebo přímo návrh řešení,“ dodal Sova.

„Moderní a inovativní. Přesně takto by mělo vypadat mladé podnikání. Od vysoké až po úspěšnou a kvalitní společnost,“ uvedl na adresu vítězné firmy člen poroty Patrik Bartheldy z Vodafone Czech Republic.

Pomoc prostřednictvím byznysu

Ve společensky prospěšném projektu FOREWEAR, řeší Markéta Borecká otázku nevyužitého oblečení. Oděvy s kolegy sbírá na firemních akcích a následně třídí. Část pomáhá lidem v nouzi a z již nenositelných kousků se vyrábí nový materiál. Tímto způsobem podporuje zodpovědný společenský konzum, udržitelnost, životní prostředí a dává možnost zaměstnání znevýhodněným lidem v chráněných dílnách. „Celkově je pro projekt FOREWEAR a vznikající výrobky charakteristické to, že jsou celé dělané na míru. Každý malý dílek a část na nich je personalizovaná: potisk, barva gumy, barva nití, saténový štítek uvnitř výrobku, papírová visačka,“ uvedla Markéta Borecká.

„Originální a propracovaný nápad, který je nejen veřejně prospěšným projektem, ale také slouží jako vzor úspěšného podnikání,“ okomentovala vítěze Marta Jabůrková, z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. V Praze si toto ocenění odnesla společnost Etnetera, která se zabývá vývojem webů a webových aplikací.

„Liberální přístup k vedení společnosti, při kterém dbají především na sounáležitost zaměstnanců a firmy. I díky těmto parametrům jim vzrostla loajalita a snížila se fluktuace, což samo o sobě dokazuje, že se vydali správným směrem. V neziskovém sektoru nevynakládají pouze finanční prostředky, ale zároveň se fyzicky angažují,“ zdůvodnil volbu Patrik Bartheldy z Vodafone Czech Republic.

„Kvalita firem a živnostníků je v Praze rok od roku lepší. Opět mě zaujaly silné životní a podnikatelské příběhy,“ zhodnotil krajské kolo porotce Martin Samek ze skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Hlavního města Prahy 2015:
1.
Workswell (rozvoj a aplikace nových trendů v oblasti bezkontaktního měření teploty a strojového vidění - Praha 6)
2.
Etnetera (vývoj webů a webových aplikací - Praha 7)
3.
TEREZIA COMPANY (vývoj, výroba a distribuce přírodních doplňků stravy z léčivých hub a rostlin – Praha 4)

Česká spořitelna Živnostník roku Hlavního města Prahy 2015:
1.
Markéta Borecká (recyklace starého textilu, řešení otázky přebytku nevyužitého oblečení - Praha 4)
2.
Ivana Šabatová (poradenství v oblasti informačních technologií, informačních systému a managementu - Praha 4)
3.
Eva Brabcová (výroba a prodej čerstvých štrůdlů - Praha 6)

Vodafone Odpovědná firma roku Hlavního města Prahy 2015:
Etnetera
(vývoj webů a webových aplikací - Praha 7)