Radim Klimeš: Nově jsme přišli s využitím směsí s mikroorganismem Pythium oligandrum, tzv. chytrou houbou pro lidi | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Radim Klimeš: Nově jsme přišli s využitím směsí s mikroorganismem Pythium oligandrum, tzv. chytrou houbou pro lidi

Radim Klimeš: Nově jsme přišli s využitím směsí s mikroorganismem Pythium oligandrum, tzv. chytrou houbou pro lidi

Neustálé inovace a boj proti plísním. Body, které vystihují podnikání společnosti Bio Agens Research and Development - BARD, kterou odborná porota ocenila titulem Vodafone Firma roku 2015 Středočeského kraje. Čím přesně se zabývají, jaké jsou hlavní zbraně firmy a co pro ně ocenění znamená? Nejen o tom jsme si povídali s ředitelem společnosti, Radimem Klimešem.

Čím přesně se vaše společnost zabývá?
Hlavní naší činností je to, že používáme mikroorganismus, který likviduje plísně. Ty plísně mohou být na lidech a na zvířatech. Takže pokud vás bolí zub, máte nateklé dásně, tak vám můžeme pomoci, pokud vám zapáchají nohy, i s tím vám můžeme pomoci a pokud máte nehojící se ránu či ekzém? I s tím vám pomůžeme!

Pro vaši společnost jsou důležité neustálé inovace a patentové výrobky. Popište nám hlavní bod, kterým jste jedineční?
Nově jsme přišli s využitím směsí s mikroorganismem Pythium oligandrum, tzv. chytrou houbou pro lidi. Dřív byla popisována pouze okrajově a pouze pro zemědělství, na ochranu rostlin. Máme přípravky na plísně na zdi na různá onemocnění, ale co je nejzajímavější, máme v USA patentované rozbourávání a potlačování bio filmů. Bio filmy jsou v dnešní chemické době docela oříšek, protože ty organismy si udělají resistenci, takovou slupku a nepustí mezi sebe dezinfekci, antibiotika, prostě nic.

Chystáte v nejbližší době něco nového?
Na trhu jsou stále nové věci z našich běžných přípravků a výzkum samozřejmě stále pokračuje. Připravují se nejrůznější projekty a produkty, ale to si myslím, že byste se měli nechat překvapit, s čím vším ještě přijdeme.

Za tím vším stojíte pouze vy nebo spolu pracujete s nějakými vědeckými institucemi?
Samozřejmě spolupracujeme s celou řadou vědeckých a v oboru relevantních pracovišť. Například s Mikrobiologickým ústavem Akademie věd, veterinárním výzkumným ústavem v Brně a v neposlední řadě také s nemocnicemi a lékaři.

Za podnikáním stojím jen já a Martin Suchánek. Jsme rádi, že nemáme žádného zahraničního investora, protože bychom velmi neradi prodávali naše výsledky a práci zahraničnímu kapitálu, aby nás z toho později vyšoupnul.

Co pro vás znamená ocenění Vodafone Firma roku 2015 Středočeského kraje?
Vzhledem k tomu, že jsme podobnou situace zažili v rámci naší druhé společnosti Biopreparáty, tak musím říct, že ta výhra má význam. Především proto, že jsme schopni jednat s finančními institucemi a naše kredibilita je významně lepší. Jsme díky tomu vnímáni jako firma, která se vyzná v inovacích, ve svém oboru podniká kvalitně a je schopná růstu. To vše jsou podstatné body pro jakékoli partnerství a úspěšný rozvoj. Ocenění si moc vážíme a těšíme se na finále!