Rodinné kovářství a výrobci topných systémů, to jsou nejlepší podnikatelé Olomouckého kraje | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Rodinné kovářství a výrobci topných systémů, to jsou nejlepší podnikatelé Olomouckého kraje

Rodinné kovářství a výrobci topných systémů, to jsou nejlepší podnikatelé Olomouckého kraje

Titul Vodafone Firma roku 2015 Olomouckého kraje získala společnost FENIX Trading, která vyniká ve výrobě elektrických sálavých topných systémů. Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Olomouckého kraje je umělecký kovář Ivo Stawaritsch.

Společnost se od ostatních odlišuje vysokou flexibilitou danou především specifickou organizací holdingu a striktně orientovanou zákaznickou politikou. Obchodujeme v 62 zemích světa, zákazník si musí být 100% jistý loajalitou výrobce a plnou technickou i obchodní podporou.“ osvětlil zásady podnikání jednatel firmy Cyril Svozil. Zlomovým rokem byl pro firmu rok 2002, „kdy jsme si vydobyli takovou pozici na rozvinutých trzích, že jsme začali být oslovováni zákazníky my. Jsme největším evropským výrobcem elektrických sálavých topných systémů,“ uvedl Svozil. Do budoucna má společnost neméně smělé plány. „chystáme zcela novou vizi v oblasti energeticky efektivních budov po roce 2020,“ dodal zástupce vítězné firmy.

„Firma disponuje vysokou flexibilitou danou specifickou organizací holdingu, orientovanou striktně na zákaznickou politiku, která se úspěšně projektuje také do ekonomických výsledků společnosti. V neposlední řadě se snaží podporovat loajalitu svých zaměstnanců formou nejrůznějších benefitů. V hojné míře se podílí také na rozvoji regionu podporou sportovních aktivit dětí a mládeže a má nulovou zátěž na životní prostředí,“ uvedla na adresu vítězné firmy porotkyně Ivana Štrajtová z Vodafone Czech Republic.

Poctivé kovářství se vším všudy

Kovářských zakázek zprvu nebylo mnoho, ale o to větší nadšení vkládal do každé z nich. Jednou z prvních bylo okování oken na Univerzitě Palackého v Olomouci. „Postupně těchto kovářských zakázek přibývalo a taky se naše dílna začala dostávat do podvědomí veřejnosti. První roky podnikání jsem se snažil veškeré vydělané peníze vracet zpět do dílny a to nákupem potřebného vybavení,“ nastínil začátky podnikání Ivo Stawaritsch. Nyní je dílna, kde pracuje i otec a syn pana Stawaritsche plně vybavena.Ani o zakázky již není nouze a v současné situaci jsou zaneprázdněny na rok dopředu. „Hlavním cílem naší práce je věrný a spokojený zákazník. Při výrobě se snažíme co nejvíce vycházet z představ našich zákazníků, které jsou velmi různorodé. Provádíme výrobu ve starém i moderním stylu, od interiérových doplňků přes zábradlí, branky, brány, mříže, ploty, vývěsní štíty a další,“ dodal vítězný živnostník.

„Poctivá práce a tradiční řemeslo rodinného typu, které připomíná prvorepublikový styl předávání umění řemesla z generace na generaci, bylo dnes právem oceněno,“ okomentovala vítěze členka poroty Věra Šidlíková z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. V Olomouckém kraji si tento titul odnesla společnost SHM, která se zabývá vývojem a průmyslovou přípravou PVD otěruvzdorných povlaků pro oblast obrábění a tváření, tlakového lití a kluzné aplikace.

„Firma je na českém i slovenském trhu od roku 1993. Financuje vlastní vývojoví program v oblasti svého obchodního zaměření. Společnost klade důraz na férové jednání na principu win-win. Zároveň disponuje vysokou mírou sociálního cítění směrem ke svým zaměstnancům, které kromě jiného aktivně zapojuje do činnosti pro neziskové organizace,“ zdůvodnila volbu Ivana Štrajtová z Vodafone Czech Republic.

„U živnostníků mě již tradičně zaujaly silné životní příběhy, které jsou spojené s opravdovým řemeslným umem. Firmy vynikají technologickou vyspělostí, což jim dává velkou konkurenční výhodu. Myslím si, vítězové Olomouckého kraje mají velkou šanci uspět v celorepublikovém finále,“ zhodnotil krajské kolo porotce Petr Kovala ze skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2015 Olomouckého kraje:
1.
FENIX Trading s.r.o. (výroba elektrických sálavých topných systémů - Jeseník)
2.
SHM s.r.o. (vývoj a průmyslová příprava PVD otěruvzdorných povlaků pro oblast obrábění a tváření, tlakového lití a různé kluzné aplikace - Šumperk)
3.
LASKI s.r.o. (vývoj, výroba a prodej profesionální komunální techniky - Smržice)

Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Olomouckého kraje:
1.
Ivo Stawaritsch (umělecké kovářství - Kostelec na Hané)
2.
František Bačík (výroba a prodej vysokojakostní čokolády z kakaových bobů - Troubelice)
3.
Jana Kašparová (cukrářství, výroba čokoládových pralinek a modelované čokolády - Velké Losiny)

Vodafone Odpovědná firma roku 2015 Olomouckého kraje:
SHM s.r.o.
(vývoj a průmyslová příprava PVD otěruvzdorných povlaků pro oblast obrábění a tváření, tlakového lití a různé kluzné aplikace - Šumperk)